pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 stycznia 2018
  • wyświetleń: 596

Pszczyńscy policjanci spotkali się z osobami niesłyszącymi

Pszczyńscy policjanci kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z osobami niesłyszącymi. Tego typu wizyty przekładają się na doskonalenie umiejętności mundurowych w zakresie języka migowego oraz zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród niesłyszących. Pomimo utrudnionego jeszcze kontaktu, policjanci realizują zaplanowany program pogadanek, a po ostatnim spotkaniu są już pewni, że "Migający" z Pszczyny, dzięki przekazanym im kamizelkom odblaskowym, będą widoczni na drodze.

policja, niesłyszący
Pszczyńscy policjanci spotkali się z osobami niesłyszącymi. · fot.


To, że trzeba być ostrożnym na drodze, na przykład kiedy idzie się wzdłuż jezdni lub przechodzi na jej drugą stronę, wie każdy. Jak to jednak wygląda w przypadku niesłyszących?

Z pewnością dużym utrudnieniem w tego typu sytuacjach jest fakt, że takie osoby nie słyszą nadjeżdżających samochodów. Oczywiście są w stanie dostrzec je i odpowiednio zareagować, jednak bezapelacyjnie ich szanse znacznie wzrastają, kiedy i one zostaną na czas zauważone przez kierowców.

Dlatego, na ostatnim spotkaniu, policjanci zachęcali "Migających" do noszenia po zmierzchu odblasków. Podkreślali, jak bezcenna może okazać się dla ich życia i zdrowia taka fluorescencyjna kamizelka lub niewielkich rozmiarów odblask. Podczas kolejnej wizyty stróżów prawa zostanie omówiony, czy też raczej przemigany, temat oszustw. Został on zaproponowany przez samych niesłyszących, którzy, jak podkreślają, osoby z wadą słuchu, szczególnie te starsze, są szczególnie narażane na przestępczy proceder wszelkiego rodzaju naciągaczy.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.