pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6643

Policjanci zatrzymali w ostatnich godzinach trzech pijanych kierowców

Dzisiaj rano policjanci zakończyli 24-godzinne działania "Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięli udział policjanci z całego województwa śląskiego. W powiecie pszczyńskim zaangażowanych w działania było 24 mundurowych. Skontrolowano blisko tysiąc kierowców.

Alkomat, alkohol, policja, kontrola
W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. · fot.


W ramach akcji w ręce mundurowych wpadło trzech niezdyscyplinowanych prowadzących. Jeden, którego wynik nie przekroczył pół promila, i dwóch miłośników jednośladów, którzy ten próg przekroczyli. Dodatkowo jeden z nich, mając w organizmie ponad promil alkoholu, wsiadł na swój motorower bez spakowania jakichkolwiek obowiązujących w podróży dokumentów.

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i dalszej podróży tym, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków.

W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.