pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 stycznia 2018
  • wyświetleń: 4079

[ZDJĘCIA] Szkolenie dla organizacji pozarządowych w starostwie

Niemal 50 przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu pszczyńskiego wzięło udział w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym przygotowywania ofert na realizację zadań publicznych.

Szkolenie dla organizacji - 01.2018 · fot.


Szkolenie poprowadził Artur Gluziński - wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec, specjalista w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi. Wzięli w nim udział przedstawiciele klubów sportowych, zespołów, czy organizacji zajmujących się pomocą społeczną. Przedstawiciele lokalnych NGO dowiedzieli się, jak przygotować ofertę na konkurs, przeprowadzić zadania, a później je rozliczyć.

Termin tego szkolenia nie był przypadkowy - początkiem roku powiat pszczyński ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych powiatu w 2018 roku. Organizacje pozarządowe mogą starać się o wsparcie zadań realizowanych w zakresie turystyki i krajoznawstwa; kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

- W tych trzech dziedzinach chcemy przekazać organizacjom społecznym 54 tys. zł. Przygotowujemy także konkursy ofert w zakresie profilaktyki uzależnień oraz zdrowia, a organizacje mogą także starać się o tzw. małe granty. W sumie przeznaczyliśmy ok. 80 tys. zł. na wsparcie zadań skierowanych do mieszkańców powiatu pszczyńskiego - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

W ubiegłych latach środki zostały rozdysponowane m.in. na organizację imprez kulturalnych, zajęć sportowych i terapeutycznych, szkoleń z pierwszej pomocy, wycieczek, rajdów górskich i rowerowych i wiele innych.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.