pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 stycznia 2018
  • 22 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3507

Strażacy z Piasku zbierają na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

W 2017 roku Ochotnicza Straż pożarna w Piasku obchodziła mały jubileusz - 10 lat od reaktywacji jednostki. Przez ten czas brała udział w wielu interwencjach, ratując ludzkie zdrowie i dobytek. Teraz sama prosi o wsparcie. By nadal móc w możliwie najlepszy i najszybszy sposób pomagać mieszkańcom, planuje zakup pojazdu. Brakuje już niewiele.

OSP Piasek chciałby w tym roku zakupić nowy samochód. Zastąpiłby on jeden z najbardziej wysłużonych pojazdów. · fot.


Patrząc na liczbę podjętych interwencji oraz niektóre inwestycje poczynione przez OSP Piasek, ciężko uwierzyć, że w tej formie działa od zaledwie dziesięciu lat.

- W ciągu tych dziesięciu lat wybudowaliśmy własnoręcznie garaże, zmodernizowaliśmy istniejący budynek. Oczywiście, co najważniejsze w naszej działalności to blisko 250 interwencji związanych z ratowaniem życia i mienia mieszkańców powiatu pszczyńskiego - mówi Marek Głombek, prezes zarządu OSP. Jak dodaje, na każdym kroku jednostka stara się udowodnić, że warto w nią inwestować.

O ile jednak powyższe inwestycje była w stanie wykonać w pewnej części samodzielnie, o tyle za nowy samochód musi już zapłacić i to około 200 tysięcy złotych. To niemałe dla OSP pieniądze, ale jednocześnie ciężko wycenić pomoc, którą ochotnicy niosą.

- Pojazd, który planujemy zakupić służyłby przede wszystkim do interwencji przy małych pożarach, do ratownictwa technicznego na drogach, do usuwania skutków podtopień (zalanych piwnic), likwidowania miejscowych zagrożeń, np. powalonych drzew i konarów - opisuje Marek Głombek.

Ochotnicza Straż Pożarna w Piasku poczyniła już starania o pozyskanie części tej kwoty i to z sukcesem! - Dzięki naszym zabiegom udało się w tym roku pozyskać dotację od Marszałka Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 100 tys. złotych na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego - mówi prezes OSP.

To oczywiście tylko połowa koniecznej sumy. Brakującą kwotę ochotnicy chcą pozyskać częściowo z dotacji gminnej, ze zbiórki publicznej oraz z darowizny w formie 1% podatku.

- Mamy nadzieję, że tak jak w minionych latach, również w tym roku wspomogą Państwo naszą inicjatywę i w roku 2018 samochód ratowniczo-gaśniczy będzie służył wszystkim mieszkańcom potrzebującym pomocy - proszą o wsparcie strażacy.

Ochotnikom z Piasku można pomóc, bezpośrednio wpłacając dowolne pieniądze na konto.

OSP Piasek
Piasek ul. Katowicka 63
Nr naszego konta: 23 1750 0012 0000 0000 2504 6544


Aby wspomóc OPS Piasek w zakupie nowego samochodu, można też podczas rozliczeń zaznaczyć przekazanie 1% podatku i wpisać w polu KRS numer "0000288347". Rozliczający się z fiskusem mieszkańcy mają taką możliwość do końca kwietnia. Zakupiony dzięki tej pomocy pojazd będzie służył przez kolejnych wiele lat.

OSP Piasek

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.