pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5005

Mierniki na drogach powiatowych wyświetlą naszą prędkość

Jeszcze w tym roku na drogach powiatowych zainstalowane zostaną mierniki pokazujące rzeczywistą prędkość samochodu. Wyświetlacze staną w najbardziej niebezpiecznych miejscach, gdzie kierowcy nie respektują ograniczeń.

W 2018 roku zamontowanych zostanie minimum 10 takich mierników na drogach powiatowych w najbardziej niebezpiecznych miejscach, tzn. przy szkołach i na długich prostych, gdzie kierowcy nie respektują ograniczeń, które są na oznakowaniu pionowym.

- Chcielibyśmy zacząć w tym roku. Mam nadzieję, że w ślad za nami pójdą poszczególne gminy powiatu pszczyńskiego i na drogach gminnych również urządzenia tego typu będą montowane - mówi starosta Paweł Sadza.

Wyświetlacze prędkości rzeczywistych to systemy, które są zasilane solarnie. Będą one montowane na słupach oświetleniowych lub na słupach samodzielnych. - Chciałbym, żeby co roku w budżecie znajdowały się środki na przynajmniej 5 dodatkowych mierników. Tak, żeby w ciągu 3 lat zabezpieczyć wszystkie newralgiczne miejsca - tłumaczy Paweł Sadza.

Docelowo na drogach powiatowych ma pojawić się 20-25 mierników. Koszt jednego urządzenia to ok. 15 tys. zł. Cena obejmuje montaż oraz możliwość liczenia pojazdów. Starosta zapowiada, że im taniej za sztukę będzie to wycenione przez firmy biorące udział w przetargu, tym więcej będzie w stanie kupić. Przetarg ma zostać ogłoszony w pierwszych miesiącach nowego roku.

Akcja montowania mierników prędkości rzeczywistych prowadzona będzie w ramach kampanii "Powiat pszczyński - bezpieczne miejsce".

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.