Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1791

Podziękowanie dla Powiatowego Sztabu WOŚP

Starosta pszczyński, Paweł Sadza podziękował wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w pracę Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i stowarzyszenia zebrała ok. 35 tys. zł.

Podziekowanie dla Powiatowego Sztabu i uczniów · fot.


- Jesteście przykładem dla dużo starszych od siebie. Nie boicie się wspierać akcji, która ma nie tylko zwolenników, ale także skrajnych przeciwników, którzy zapominają, czym jest wolontariat i że drugi człowiek potrzebuje naszej pomocy. Jesteście nadzwyczajni, bo dajecie siebie innym. Bez was Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie miałaby szans na istnienie - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza, dziękując wolontariuszom i opiekunom, którzy włączyli się w tegoroczny finał WOŚP.

Powiatowy Sztab WOŚP w LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie skupił w tym roku 56 wolontariuszy z pszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki, III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie oraz członków Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego "DIABLAK". Pieczę nad całością sprawowali nauczyciele z tych placówek. Kwestująca młodzież, dzięki uprzejmości ludzi dobrego serca, zebrała do swych puszek ponad 33 tys. zł i walutę obcą. - To łącznie ok. 35 tys. zł. Ale kwoty nie są najważniejsze, ale to, że nie brakuje młodych ludzi, którzy dzielą się chęcią pomocy innym - mówiła Agnieszka Szczypka-Wojciech, szefowa Powiatowego Sztabu WOŚP.

WOŚP
Spotkanie było także okazją do podziękowania uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali świąteczny występ w Starostwie Powiatowym. · fot.


Największą kwotę w sztabie zebrał Adaś Wojciech z tatą - 3 166 zł. Najcenniejsze puszki dostarczyły również Monika Szpyrka, Kinga Deda, Hanna Fydrych, Wioleta Parot, Sabina Łukaszek, Ewa Pierzyna, Patrycja Goszka (I LO Pszczyna) oraz Martyna Olszowiec z mamą (UKST "Diablak" Pszczyna).

Dudek Band
Spotkanie było także okazją do podziękowania uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali świąteczny występ w Starostwie Powiatowym. · fot.


Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Nie jest jeszcze znana ostateczna suma, jak wpłynie w tym roku na konto WOŚP, deklarowana kwota to ponad 81 mln zł.

Starosta pszczyński podziękował także uczniom i nauczycielom I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, którzy przygotowali świąteczny występ w Starostwie Powiatowym. Projekt muzyczny DUDEK BAND tuż przed świętami Bożego Narodzenia zagrał w składzie: Magdalena Dudek i Natalia Szafron - wokal, Piotr Dudek - gitara akustyczna, Olga Klimek - bas, Dawid Bielenin - klawisze i Łukasz Płonka - perkusja. Całość przygotował Piotr Dudek - opiekun zespołu. Oprócz zespołu w krótkich recytowanych fragmentach przygotowanych przez Mirellę Lubecką zaprezentowali się też uczniowie I LO - Żaneta Gola i Zofia Pitlok (uczestniczki zajęć POPP) oraz Wojciech Siudy i Marcin Konieczny.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA