Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 stycznia 2018
  • 12 lutego 2018
  • wyświetleń: 4166

Pawłowice: nawet 7 tys. zł do wymiany starych pieców węglowych

Za nami:

Właściciele budynków mieszkalnych znajdujących się na terenie gminy Pawłowice, którzy posiadają kocioł węglowy nie spełniający wymogów 5 klasy według kryteriów PN-EN 303-5:2012 i zamierzają go wymienić w roku 2018 lub 2019, mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 7 tysięcy złotych.

Dofinansowanie będzie można otrzymać w formie dotacji, a jego planowana wysokość wynosić będzie do 70% kosztów kwalifikowanych instalacji urządzenia grzewczego, jednak nie więcej niż 7 tys. zł. Gmina Pawłowice zamierza pozyskać na ten cel środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Każdy właściciel zainteresowany wymianą pieca węglowego w budynku mieszkalnym oddanym do użytku do 31 grudnia 2012 roku musi wypełnić deklarację uczestnictwa w programie, którą należy złożyć w Urzędzie Gminy Pawłowice w nieprzekraczalnym terminie do 28 lutego.

Po otrzymaniu przez gminę Pawłowice środków finansowych z WFOŚiGW w Katowicach, co może nastąpić dopiero w drugim półroczu 2018 r., pracownicy urzędu będą kontaktować się z mieszkańcami, którzy złożyli deklaracje. Po wypełnieniu stosownych wniosków i ich pozytywnej weryfikacji, właściciele nieruchomości zawrą z Gminą umowę dotacji i od tego momentu będą mogli zakupić piece i realizować inwestycje.

Więcej informacji udziela Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Pawłowice pod numerem: (32) 475-63-30.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA