pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1072

Pawłowice: Przebudują sieć energetyczną i schowają kable

Firma Elektromont z Tarnowskich Gór wygrała przetarg na realizację zadania zleconego przez Tauron polegającego na przebudowie sieci energetycznej niskiego napięcia w Pawłowicach z napowietrznej na podziemną.

Ulica Zjednoczenia w Pawłowicach
Ulica Zjednoczenia w Pawłowicach · fot.


Prace będą wykonywane wzdłuż ul. Zjednoczenia, na odcinku od ronda (ul. Wodzisławska) do okolic Hotelu "Koniczynka" oraz przy wylotach na ul. Grzybową i ul. Nową. Roboty rozpoczną się w drugiej połowie lutego i potrwają do maja.

Koszty przebudowy sieci pokryje Tauron, natomiast po zakończeniu prac gmina przystąpi do budowy nowego oświetlenia, z uwagi na fakt, że dotychczasowe zostanie zlikwidowane. Podobne inwestycje "schowania" sieci pod ziemią były już prowadzone np. wzdłuż ul. Wodzisławskiej, a ich efektem jest m. in. poprawienie estetyki przestrzeni.

- Mieszkańcy wspomnianych ulic mogą być narażeni na utrudnienia związane z przeprowadzeniem inwestycji - informuje Urząd Gminy.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.