pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 stycznia 2018
  • wyświetleń: 923

[ZDJĘCIA] Folkowianie z pokłonem u Matki Bożej Piekarskiej

Pojechaliśmy do Mateczki, żeby ładnie zaśpiewać, żeby się pokłonić i z całego serca podziękować. Tak Folkowianie - uczestnicy zespołu integracyjno-folklorystycznego, działającego w Środowiskowych Domach Samopomocy w Pszczynie i Grzawie, przygotowywali się do występu w Piekarskiej Bazylice.

Folkowianie z pokłonem u Matki Bożej Piekarskiej - 21.01.2018 · fot.


W niedzielę, 21 stycznia wyruszyliśmy w podróż do Piekar Śląskich. Zopaski i koszule wyprasowane i poskładane w bagażniku, a śpiewniki w dłoniach, bo każdy, jeszcze na szybko powtarzał teksty pastorałek. Jechaliśmy w wielką niewiadomą. Wiedzieliśmy, że mamy pokolędować przez około 40 minut. Ale przed kim, jak to będzie wyglądać, tego nie byliśmy pewni. Dojechaliśmy. Ksiądz Tomasz Nowak przywitał nas z otwartymi ramionami: "tu się przebierzcie, ciepła herbatka, bo mróz daje się we znaki, przed 17.00 w zakrystii".

17.00 - wychodzimy i jakby wszystko się zatrzymało - cisza, półmrok, chłód a jednocześnie gorące spojrzenie bijące z ikony Matki Bożej Piekarskiej. Niesamowita akustyka. Zaczęliśmy kolędować, najpierw nieśmiało, później coraz weselej i raźniej... bo dla Mateczki to tak od serca. Matko Piekarska, przyjechaliśmy jako kolędnicy, dla Ciebie, dla Twojego Syna, by mu zaśpiewać, by Go ucieszyć.

Folkowianie z pokłonem u Matki Bożej Piekarskiej - 21.01.2018 · fot.


Później przeszliśmy do żywej stajenki na polu, tam wszyscy razem zaśpiewaliśmy kilka znanych kolęd. Nawet osioł ze stajenki z nami ryczał, a owieczki i kozły obserwowały, co to się dzieje.

Wielki dzień za nami - dobry czas. Dziękujemy za wszelką przychylność w tej naszej zimowej pielgrzymce do Matki Bożej Piekarskiej.


Folkowianie z pokłonem u Matki Bożej Piekarskiej - 21.01.2018 · fot.

Bernadeta Jonkisz

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.