pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6244

Apele nie pomagają. Kolejni pijani kierowcy w rękach policjantów

Pomimo licznych apeli policji nadal zdarza się, że za kierownicę siadają osoby pod wpływem alkoholu. W miniony weekend w ręce mundurowych trafiło dwóch nietrzeźwych kierowców.

Źle zaczął się weekend dla 33-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który w piątek po godzinie 16 został skontrolowany przez policjantów na ul. Dworcowej. Mężczyzna kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że w jego organizmie jest ponad 1,3 promila alkoholu.

W sobotni poranek, kilka minut po godzinie 7.00 w ręce policjantów trafił 29-letni mężczyzna. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego kierował samochodem marki Ford pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1,8 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto kierujący pojazdem wjechał do przydrożnego rowu.

Przypominamy! Już od dłuższego czasu obowiązują przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zostały znacznie zaostrzone kary w stosunku do niesfornych kierowców - w szczególności tych nietrzeźwych. Okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów został wydłużony z 10 do 15 lat, minimalną karą są 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie stosuje karę w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych - w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł. dla recydywistów. Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy pod wpływem alkoholu nawiązka nie będzie mogła być mniejsza niż 10 tys. zł. Pieniądze uzyskane z tego tytułu są przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.