Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 lutego 2018
  • 6 lutego 2018
  • wyświetleń: 6576

Przetarg na DW 933 zostanie ogłoszony w drugiej połowie roku

W trzecim kwartale tego roku ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 933, której znaczna część przebiega przez gminę Pszczyna. Wtedy też poznamy dokładny harmonogram budowy.

Przystanek,Poręba,Wodzisławska,droga,933,ulica
Droga wojewódzka nr 933 na wysokości Poręby · fot.


Z zapytaniem o harmonogram prac już pod koniec ubiegłego roku zwrócił się w formie interpelacji radny Ryszard Baron. Przypomniał, że zadanie zostało ujęte w 2014 roku na "Liście rankingowej projektów dotyczących budowy lub przebudowy dróg wojewódzkich przewidywanych do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020" i dodał, że inwestycja została zatwierdzona w sierpniu ubiegłego roku przez zarząd województwa.

- Odcinek planowanej kompleksowej przebudowy drogi DW 933 ma długość 25,1 km, w znacznej części przebiega przez teren gminy Pszczyna (Studzionka, Brzeźce, Poręba, miasto Pszczyna), droga ta łączy się z autostradą A1. Planowany koszt tego zadania do 142,6 mln zł, a przewidywany termin zakończenia robót budowlanych to październik 2020r. Kwota 121,2 mln zł ma stanowić dofinansowanie do zadania drogowego w ramach programu - podkreśla wcześniejsze założenia przedsięwzięcia i nadmienia, że planowana przez województwo inwestycja ma bardzo duże znaczenie komunikacyjne dla naszej gminy, znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort ruchu pieszo-rowerowego w poszczególnych miejscowościach.

W zawartych w interpelacji pytaniach radny poprosił o określenie zaawansowania prac przygotowawczych do przebudowy drogi nr 933 oraz o wskazanie terminu ogłoszenia przetargu na roboty budowlane i tym samym potwierdzenia daty ich zakończenia.

Wyjaśnienia dla radnego przygotował Jerzy Machowski, zastępca dyrektora do spraw zarządzania drogami i mostami w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

- Zakończenie procesu projektowania zadania nastąpi w chwili uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Obecnie toczy się postępowanie w sprawie wydania przedmiotowej decyzji, które prowadzi wojewoda śląski - napisał w odpowiedzi.

Jerzy Machowski dodał, że uzyskanie decyzji ZRID, oprócz pozyskania środków finansowych, jest jednym z warunków rozpoczęcia procedury zmierzającej do wyłonienia wykonawcy zadania i rozpoczęcia robót budowlanych. - Ogłoszenie przetargu na roboty budowlane planuje się w III kwartale 2018 roku. Wyłoniony wykonawca opracowuje harmonogram, który jest zatwierdzany przez zamawiającego i zgodnie z nim są prowadzone roboty budowlane - wyjaśnił.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA