pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 lutego 2018
  • 8 lutego 2018
  • wyświetleń: 13280

Pani Anna obchodziła 100 lat. Zdradziła sekret długowieczności

W niedzielę, 4 lutego pani Anna Kokot obchodziła setne urodziny. Jubilatka wzięła udział w mszy św., na którą przybyła m.in. najbliższa rodzina, sąsiedzi, a także przedstawiciele zarządu osiedla - Marian Szwarc, przewodniczący oraz radna Marcelina Leki.

Anna Kokot, urodziny, 100 lat
Pani Anna Kokot obchodziła 100 lat. · fot.


W nabożeństwie uczestniczył burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który wręczył list gratulacyjny od Premiera Mateusza Morawieckiego.

- Tak wspaniały Jubileusz to powód do wielkiej dumy, radości i rodzinnych spotkań. W imieniu swoim oraz władz miejskich Pszczyny życzymy Pani przede wszystkim dobrego zdrowia, szczęścia ukrytego w codziennych drobiazgach oraz jak najwięcej ciepła i ludzkiej życzliwości. Niech każdy nowy dzień pełen będzie słońca i uśmiechu, optymizmu i prawdziwej radości wśród kochających ludzi - życzył burmistrz Dariusz Skrobol

Anna Kokot urodziła się 4 lutego 1918 roku w Starej Wsi. Córka Rozalii i Franciszka Kiermasz. Jest ostatnią żyjącą osobą spośród dziesięciorga rodzeństwa. Należy do długowiecznej rodziny, jej siostra Marta, żyła 102 lata.

Pani Anna całe życie poświęciła wychowaniu dzieci i wnucząt. Z pierwszego małżeństwa miała córkę. Życie nie oszczędziło jej przykrych sytuacji. Jej pierwszy mąż Jan zginął trzy lata po ślubie. Po wojnie w 1948 roku wyszła ponownie za mąż. Z mężem Robertem przeżyli 64 lata, wychowując wspólnie czworo dzieci. Pani Anna doczekała czterech pokoleń potomków. Ma 10 wnuków, 18 prawnuków i 3 praprawnuków.

- Jej receptą na długie życie jest ciężka praca i życie w ciągłym ruchu. Mając 98 lat uprawiała jeszcze ogródek, a kondycji wtedy mógłby pozazdrościć jej niejeden 50-latek. Aby zachować dobre krążenie, co rano kąpie się w zimnej wodzie, a wieczorem pije kieliszek wódki przed snem - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.