pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 lutego 2018
  • 23 lutego 2018
  • wyświetleń: 18511

Można składać deklaracje o dotację do odnawialnych źródeł energii

Za nami:

Można już składać deklaracje dotyczące instalacji odnawialnych źródeł energii, na które Urząd Miejski w Pszczynie będzie starał się pozyskać dofinansowanie.

Panele, kolektory słoneczne
Można składać deklaracje o dotację do odnawialnych źródeł energii · fot.


Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezzwrotnej dotacji w wysokości 88-95% na zakup i budowę instalacji OZE w gospodarstwie domowym mogą już składać wniosek-deklarację:
  • w Biurze Obsługi Klienta, Urząd Miejski w Pszczynie, pok. nr 4
  • wysyłając podpisany skan dokumentu na adres biuro@novista.pl
  • podczas spotkań informacyjno-szkoleniowych


Wnioski do pobrania znajdują się tutaj: Wniosek - deklaracja OZE dla mieszkańców Gminy Pszczyna. Można je także odebrać w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim oraz podczas spotkań. Termin składania wniosków upływa 26 lutego.

Głównym celem i założeniem projektu jest wyposażenie gospodarstw domowych z terenu gminy w instalacje Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: panele fotowoltaiczne (produkcja energii elektrycznej ze światła słonecznego), kolektory słoneczne (produkcja ciepłej wody), pompy ciepła (centralne ogrzewanie i ciepła woda).

Przewidziana wielkość wkładu na zakup i budowę instalacji OZE:
  • Instalacji fotowoltaicznej - wielkość wkładu własnego ok. 2000 zł,
  • Kolektorów słonecznych - wielkość wkładu własnego ok. 1500 zł,
  • Pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym - wielkość wkładu własnego ok. 6500 zł.


Na spotkaniach informacyjno-szkoleniowych zainteresowani mieszkańcy uzyskają szczegółową wiedzę na temat inteligentnego zarządzania energią oraz form bezzwrotnych dotacji. Spotkania odbędą się w dniach 12-19 lutego. Więcej informacji można uzyskać także pod nr tel. 500-096-461.

Urząd Miejski w Pszczynie przygotowuje projekt pn. "Inteligentne zarządzanie energią poprzez budowę instalacji odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkalnych mieszkańców Gminy Pszczyna". Dotacje wypłacane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.