Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 lutego 2018
  • wyświetleń: 27556

Nie żyje Janusz Grzywa, kierownik poradni chirurgicznej w Pszczynie

W sobotę, 10 lutego w wieku 64 lat zmarł Janusz Grzywa. Był lekarzem chirurgiem z Pszczyny, który całe swoje życie zawodowe związał z tutejszym szpitalem. W domu najważniejsza była dla niego rodzina, a w pracy dobro pacjenta.

lekarz chirurg Janusz Grzywa
Lekarz chirurg Janusz Grzywa · fot.


Już jako kilkuletni chłopiec postanowił, że w przyszłości zostanie lekarzem. Zawód ten okazał się jego powołaniem, a chirurgia życiową pasją. Praktykę lekarską rozpoczął w roku 1979 w Pszczynie, zaraz po ukończeniu studiów na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W czasie swojej długoletniej praktyki lekarskiej pełnił m.in. funkcję Kierownika Przychodni Międzyzakładowej i Kierownika Pogotowia Ratunkowego. Wykładał chirurgię w Liceum Medycznym. Był długoletnim Kierownikiem Poradni Chirurgicznej i lekarzem specjalistą na oddziale chirurgii ogólnej - pierwotnie w starym szpitalu, następnie w pszczyńskiej Palei i w nowym budynku szpitala.

Czas wolny spędzał z najbliższymi, dbając o rodzinny dom i ogród. Pozostawił żonę, syna, córkę z zięciem i wnukami oraz rodzeństwo. Oddany rodzinie, pracy i pacjentom.

Msza Żałobna odprawiona zostanie w Kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie w czwartek, 15 lutego o godz. 12.30. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu Świętej Jadwigi.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA