Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 lutego 2018
  • 19 lutego 2018
  • wyświetleń: 10113

[ZDJĘCIA] Dominika Jarczok druga w konkursie w fińskim Mikkeli!

Początkiem lutego Dominika Jarczok z Jankowic wyjechała do Finlandii, by wziąć udział w Mistrzostwach Świata Rzeźbienia w Lodzie. Choć nie udało jej się stanąć na podium, jest bardzo dumna ze swojego osiągnięcia i nie poddaje się w walce w kolejnych konkursach. To właśnie dzięki determinacji i niezwykłej pasji zdobyła drugie miejsce podczas zawodów, które odbyły się 14 lutego w fińskim Mikkeli!

Dominika Jarczok na Mistrzostwa Świata Rzeźbienia w Lodzie w Finlandii - 02.2018 · fot.


3 lutego w miejscowości Jäälinna odbyły się Mistrzostwa Świata Rzeźbienia w Lodzie w Finlandii. Wzięło w nich udział 13 zespołów z całego świata. Partnerem Dominiki Jarczok był Kee Gewah, wielokrotny laureat konkursów na całym świecie, Szwed malezyjskiego pochodzenia. Motywem przewodnim tego konkursu była "Prehistoria". Niestety, naszej reprezentantce nie udało się stanąć na podium. Pierwsze miejsce przypadło bowiem Mongolii, drugie Japonii a trzecie drużynie mieszanej USA - Szwajcaria.

- Niestety podium nas ominęło tym razem. Jestem szczęśliwa i przepełniona dumą, że do podium nie było tak daleko - skomentowała Dominika Jarczok po ogłoszeniu wyników.

Konkursowa lodowa rzeźba Dominiki Jarczok w Mikkeli - 02.2018 · fot.


Zaledwie kilka dni później Dominika wystartowała w kolejnym konkursie, tym razem w fińskiej miejscowości Mikkeli. Udział w nim wziął "okrojony skład" z Mistrzostw Świata. Był to już bowiem trzeci konkurs z rzędu, a jedynymi przerwami był czas podróży. Praca nad kolejną rzeźbą trwała 2,5 dnia. - Drugiego dnia pracowałam do 1 w nocy, tak jak zawodnicy z USA i Holandii. Każdy był bardzo oddany swojemu projektowi - zauważa mieszkanka Jankowic.

Motywem przewodnim w Mikkeli było "fantasy". Dominowały więc potwory, stwory morskie, oraz inne fantastyczne motywy. - Zdecydowałam się zamiast tego stworzyć rzeźbę przedstawiająca moment przeżywania fantazji. Dwie gwiazdy, po jednej na czubku rzeźby oraz na ramieniu mają podkreślić, że czasem fantazja trwa tylko moment - mówi Dominika Jarczok.

Lodowa rzeźba mieszkanki Jankowic bardzo spodobała się jury, które postanowiło przyznać jej drugie miejsce! Gratulujemy!

Konkursowa lodowa rzeźba Dominiki Jarczok w Mikkeli - 02.2018
Konkursowa lodowa rzeźba Dominiki Jarczok w Mikkeli - 02.2018 · fot.


Następny projekt będzie w Usedom w Niemczech. Tym razem będzie to rzeźba w piasku. Dominika otrzymała również kolejne zaproszenia na konkury z całego świata. Zachęcamy do śledzenia jej profilu na Facebooku, gdzie prezentowane są jej dzieła oraz informacje na temat konkursów: Dark Elsa Art.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA