Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 lutego 2018
  • wyświetleń: 787

Zebranie wiejskie w Domu Ludowym w Jarząbkowicach

Jakość powietrza w gminie Pawłowice była jednym z głównych tematów, który pojawił się w rozmowie z mieszkańcami sołectwa obecnymi na zebraniu wiejskim w Domu Ludowym w Jarząbkowicach.

Jarząbkowice, zebranie
Zebranie w sołectwie Jarzabkowice · fot.


Na spotkaniu z mieszkańcami, które poprowadził sołtys Dariusz Czakon, pojawiło się około 50. osób. Samorząd reprezentował Aleksander Szymura - przewodniczący Rady Gminy Pawłowice, radna Genowefa Klimosz, radny powiatowy Grzegorz Nogły oraz pracownicy urzędu gminy. Sołtys przedstawił sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej w ubiegłym roku. Przyjęto również sprawozdanie z działalności spółki wodnej. Sekretarz gminy Joanna Śmieja w formie prezentacji omówiła najważniejsze działania dotyczące sołectwa i gminy, które samorząd zrealizował w 2017 roku. Rok bieżący w Jarząbkowicach będzie upływał pod znakiem dużej inwestycji o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Przy ul. Kasztanowej powstanie boisko, drewniana altana służąca mieszkańcom jako miejsce spotkań w plenerze, zagospodarowany będzie plac zabaw i siłownia "pod chmurką".

Jarząbkowice, zebranie
Zebranie w sołectwie Jarzabkowice · fot.


W wolnych głosach i wnioskach pojawił się problem niskiej emisji. Zwrócono uwagę na potrzebę edukacji, aby każdy mieszkaniec miał świadomość, że smog ściśle wiąże się z naszym zdrowiem i życiem. Pracownicy urzędu przypomnieli o działaniach, jakie prowadzi gmina i zachęcali do składania deklaracji udziału w programie umożliwiającym otrzymanie nawet 7 tys. zł dotacji do wymiany pieca węglowego. Jeden z mieszkańców postulował zmianę organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Łąkowej, ul. Kasztanowej i ul. Tuwima poprzez ustawienie znaków STOP i ograniczenie prędkości na ul. Łąkowej do 40 km/h. Temat ten będzie omawiany na komisji bezpieczeństwa, która zbierze się w urzędzie 21 lutego.

Mieszkańcy dopytywali również jak załatwić sprawę w przypadku zauważenia bezpańskiego psa oraz skarżyli się na problemy z dostępem do sieci telefonii komórkowej na terenach znajdujących się w nieckach, m. in. w rejonie budynku strażnicy i wzdłuż ul. Zawadzkiego aż do Golasowic. Zebranie odbyło się w czwartek, 15 lutego.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA