pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 lutego 2018
  • wyświetleń: 2092

Odnawialne źródła energii - dodatkowe spotkanie w Studzionce

Za nami:

Mieszkańcy gminy Pszczyna składają deklaracje dotyczące instalacji odnawialnych źródeł energii. W środę 21 lutego o godz. 16.30 w budynku OSP Studzionka odbędzie się dodatkowe zebranie informacyjne.

Odnawialne źródła energii - dodatkowe spotkanie
Odnawialne źródła energii - dodatkowe spotkanie w Studzionce · fot.


Na spotkaniach przekazywana jest szczegółowa wiedza na temat inteligentnego zarządzania energią oraz form bezzwrotnych dotacji.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezzwrotnej dotacji w wysokości 88-95% na zakup i budowę instalacji OZE w gospodarstwie domowym mogą składać wniosek-deklarację:
  • w Biurze Obsługi Klienta, Urząd Miejski w Pszczynie, pok. nr 4
  • wysyłając podpisany skan dokumentu na adres biuro@novista.pl
  • podczas spotkań informacyjno-szkoleniowych.


Wnioski do pobrania znajdują się pod artykułem. Można je także odebrać w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim oraz podczas spotkań. Termin składania wniosków upływa 26 lutego br.

Głównym celem i założeniem projektu jest wyposażenie gospodarstw domowych z terenu Gminy w instalacje Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: panele fotowoltaiczne (produkcja energii elektrycznej ze światła słonecznego), kolektory słoneczne (produkcja ciepłej wody), pompy ciepła (centralne ogrzewanie i ciepła woda).

Przewidziana wielkość wkładu na zakup i budowę instalacji OZE:
  • Instalacji fotowoltaicznej- wielkość wkładu własnego ok. 2 000 zł,
  • Kolektorów słonecznych- wielkość wkładu własnego ok. 1 500 zł,
  • Pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym- wielkość wkładu własnego ok. 6 500 zł.


Więcej informacji pod nr tel. 500 096 461

Urząd Miejski w Pszczynie przygotowuje projekt pn. "Inteligentne zarządzanie energią poprzez budowę instalacji odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkalnych mieszkańców Gminy Pszczyna". Dotacje wypłacane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.