pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 lutego 2018
  • 21 lutego 2018
  • wyświetleń: 649

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw w powiecie pszczyńskim

Za nami:

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich uprawnienia i potrzeby. W przedsięwzięciu, wzorem lat poprzednich, wezmą również udział policjanci z pszczyńskiej komendy. Mundurowi wspólnie z przedstawicielami innych instytucji będą organizować spotkania oraz prowadzić dyżury informacyjne.

Tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem zaplanowano od 19 do 25 lutego 2018 r. To już kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Obchody mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. W ich trakcie będą udzielane bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych oraz organizacji pozarządowych. Informacji prawnej będą udzielać nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy. Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną.

Prokurator Rejonowy w Pszczynie uprzejmie informuje, że w ramach obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw od 20 do 25 lutego prokuratorzy będą przyjmowali osoby pokrzywdzone w w budynku Prokuratury Rejonowej w Pszczynie. Od wtorku do piątku można zgłaszać się w godzinach: od 8.00 do 15.00. Natomiast 19 lutego, tj. w ten poniedziałek, osoby zainteresowane uzyskaniem porady prawnej oraz informacji o przysługujących uprawnieniach mogą skorzystać w takiej pomocy od 8.00 aż do 16.30.

Sąd Rejonowy w Pszczynie informacja na www.pszczyna.sr.gov.pl
ul. ks.bp. Bogedaina 14
43-200 Pszczyna tel (32) 2104300, (32) 2103674
ul. ks.bp. Bogedaina 8 tel. (32) 2102144, (32) 2128840
faks: (32) 2101320
informacja@pszczyna.sr.gov.pl

Dodatkowo, przez cały ten tydzień, policjanci tutejszej jednostki będą udzielali informacji osobom dotkniętym przemocą domową lub innymi przestępstwami. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Można kontaktować się z asp. szt. Karoliny Błaszczyk lub st. sierż. Szymonem Czyszem pod numerem tel. 798 030 249, a także dzwonić do pomocnika dyżurnego jednostki wybierając numer telefonu 32 4493266.

Placówki pomocy ofiarom przestępstw na terenie powiatu pszczyńskiego:


W Pszczynie działa także Ośrodek Psychoprofilaktyki, w którym świadczona jest osobom uzależnionych od alkoholu, narkotyków, hazardu, komputera, zakupów, telefonu itp. oraz ich rodzinom.

Ośrodek znajduje się przy ul.Ignacego Paderewskiego 3 (dawny dom dziecka), tel. 32 210-42-92. Działalność ośrodka organizuje Śląska Fundacja Błękitny Krzyż z Bielska Białej.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.