Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 lutego 2018
  • wyświetleń: 2884

[ZDJĘCIA] Trwają prace związane z odwodnieniem ul. Myśliwskiej

Jeszcze do niedawna rów odwadniający przy ul. Myśliwskiej był całkowicie zarośnięty i przysypany, przez co nie spełniał swojej funkcji. Nawet najmniejszy deszcz powodował duże rozlewiska wody, praktycznie uniemożliwiając ruch pieszych i pogarszając stan drogi. W ostatnich dniach pojawiła się tam firma, która odpowiada za wykonanie niezbędnych prac.

Trwają prace związane z odwodnieniem ul. Myśliwskiej - 02.2018 · fot.


Mieszkańcy ulicy Myśliwskiej niejednokrotnie zgłaszali radnym miejskim problem związany z odwodnieniem i złym stanem nawierzchni. Na wniosek radnego Arkadiusza Gardiasza 28 listopada dokonano wizji w terenie, podczas której stwierdzono, iż w nawierzchni drogi znajdują się dwa duże ubytki, które zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jak zapewnił urząd, ubytki te zostaną naprawione w możliwie krótkim czasie.

Jednocześnie, w wyniku przeglądu stanu technicznego stwierdzono, iż nawierzchnia bitumiczna na tej ulicy posiada liczne spękania, a występowanie kolein świadczy o braku nośności podbudowy. Droga wymaga więc wykonania kompleksowej przebudowy, co powinno zostać ujęte w budżecie gminy - czytamy w odpowiedzi na wniosek udzielonej przez Grzegorza Wanota, zastępcę burmistrza.

Tymczasem Urząd zlecił wykonanie prac związanych z odtworzeniem rowu. Po ich wykonaniu mieszkańcy ulicy Myśliwskiej nie powinni mieć problemu z odwodnieniem drogi.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA