Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 lutego 2018
  • 25 lutego 2018
  • wyświetleń: 6024

Jest umowa na przebudowę ulic Słonecznej i Dobrawy w Pszczynie!

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "Drogopol" z Katowic odpowiedzialne będzie za przebudowę ul. Słonecznej i ul. Henryka Brodatego oraz rozbudowę ul. Dobrawy w Pszczynie. To wynik toczącego się postępowania przetargowego.

Ulica Słoneczna i ulica Dobrawy w Pszczynie - 06.11.2017
Ulica Słoneczna i ulica Dobrawy w Pszczynie · fot.


W piątek 23 lutego burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał umowę z wykonawcą. Na realizację inwestycji Urząd Miejski przeznaczy 6.605.217,07 zł.

- Podpisałem umowę na realizację największej drogowej inwestycji w 2018 roku, która poprawi komunikację na os. Piastów i os. Kolonia Jasna. Inwestycja w stu procentach finansowana jest z naszych środków. Kluczową kwestią jest poprawa bezpieczeństwa poprzez budowę ronda. Dotychczas na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z ul. Skłodowskiej dochodziło do wielu kolizji - mówi burmistrz Dariusz Skrobol

Na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3,0m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2,0m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2,0m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Dariusz Skrobol, Drogopol, Słoneczna, Dobrawy
Burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umowę z wykonawcą., firmą Drogopol z Katowic. · fot.


Na ul. Dobrawy zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7,0m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1,0 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2,0m.

Odcinek trzeci obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7,0m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.

Projekty przebudowy ulicy Słonecznej i Dobrawy w PszczynieDo pobrania: Projekt przebudowy ul. Słonecznej w Pszczynie

Do pobrania: Projekt przebudowy ul. Dobrawy w Pszczynie wraz ze skrzyżowaniem

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA