Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 lutego 2018
  • 27 lutego 2018
  • wyświetleń: 19034

[ZDJĘCIA] Plac Dworcowy bez drzew. Będzie tu centrum przesiadkowe

Trwają przygotowania pod budowę centrum przesiadkowego w Pszczynie. W miejscu, gdzie wkrótce rozpoczną się prace, trwa wycinka drzew.

Wycinka drzew pod centrum przesiadkowe w Pszczynie - 26.02.2018 · fot.


W ciągu trzech tygodni z Placu Dworcowego usunięto niemal wszystkie drzewa oraz krzewy. Plany zakładały wycinkę przeszło 200 roślin różnego gatunku. Nieco wcześniej przeprowadzona została odpowiednia inwentaryzacja zieleni oraz analiza dendrologiczna.

Usunięcia drzew i krzewów podjął się Zakład Pielęgnacji i Leczenia Drzew Parkowych i Pomnikowych s.c. z Ustronia. Wartość prac to 33.480 zł. Lada dzień drewno zostanie wywiezione, a teren uporządkowany. W wyniku wykonanej usługi wykonawca nabędzie masę drzewną, jednak musi zapłacić za nią właścicielom gruntów - powiatowi pszczyńskiemu i gminie Pszczyna.

Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie zapewnia, że w trakcie budowy centrum przesiadkowego wykonane zostaną nasadzenia zastępcze: - Projekt przewiduje nasadę nowych drzew, które będą znajdować się w odpowiedniej odległości od jezdni oraz zieleni niskiej. Wykorzystane zostaną drzewa ozdobnych gatunków liściastych, które pozwolą zachować wartość krajobrazową terenu, pozytywnie wpłyną na estetykę nieruchomości i zwiększą bioróżnorodność zadrzewień.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA