Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 lutego 2018
  • wyświetleń: 1701

Trwa budowa ekranów wzdłuż DK-81 w Warszowicach i w Pawłowicach

Trwa budowa ekranów przy dwupasmówce w Warszowicach i w Pawłowicach. Inwestycję realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z Katowic.

Ekrany, Pawłowice, Warszowice
Budowa ekranów wzdłuż "Wiślanki" w Warszowicach i w Pawłowicach. · fot.


Prace wykonywane przez firmę Gomibud ze Skawiny rozpoczęły się 16 stycznia. Inwestycja od samego początku rodzi wśród mieszkańców wiele pytań.

Wójt gminy Franciszek Dziendziel 17 stycznia zwołał spotkanie, podczas którego zebrano wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców i przesłano je do rozpatrzenia do GDDKiA. W czasie oczekiwania na odpowiedź wójt prowadził rozmowy z pełnomocnikiem GDDKiA i wykonawcy, aby spróbować znaleźć rozwiązanie niektórych problemów.

W ubiegłym tygodniu, 22 lutego, do urzędu gminy wpłynęło pismo, w którym GDDKiA ustosunkowała się do wniosków mieszkańców i gminy.

W najbliższy czwartek, 1 marca, na zaproszenie Generalnej Dyrekcji, wójt pojedzie do Katowic, aby na miejscu omówić kwestie sporne. Dopóki nie zapadną ostateczne decyzje, wykonawca będzie prowadził prace tylko na tych odcinkach, które nie budzą wśród mieszkańców żadnych wątpliwości.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA