Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 lutego 2018
  • wyświetleń: 891

Zebranie mieszkańców w strażnicy w Pielgrzymowicach

Mieszkańcy Pielgrzymowic spotkali się na zebraniu w strażnicy OSP w czwartek, 22 lutego.

Pielgrzymowice, zebranie
Zebranie w Pielgrzymowicach · fot.


Scenariusz spotkania za każdym razem wygląda podobnie, choć poruszane tematy dotyczą przede wszystkim mieszkańców konkretnego sołectwa. W Pielgrzymowicach zebranie poprowadziła sołtyska Iwona Baron, która przedstawiła również sprawozdanie z działalności rady sołeckiej w ubiegłym roku. Zostało ono przyjęte bez uwag. Podobnie zresztą jak sprawozdanie działającej w sołectwie spółki wodnej. Wójt Franciszek Dziendziel omówił ubiegłoroczne działania gminy w sołectwie i plany na rok 2018, zaznaczając, że Pielgrzymowice to największe z sołectw - po Osiedlu Pawłowice i Pawłowicach -pod względem ilości mieszkańców. Zwrócił również uwagę na fakt, że wiele cennych inicjatyw i wydarzeń wypływa od tutejszych mieszkańców i organizacji.

Pytania wśród mieszkańców wywołała planowana przebudowa ul. Zielonej związana z budową kanalizacji sanitarnej, remont odcinka ul. Daszyńskiego oraz opracowanie projektu przebudowy ul. Wiśniowej i ul. Widokowej. Wiele emocji ciągle budzi sprawa dojazdu do szkoły uczniów z ul. Borowej. Na razie nie można znaleźć satysfakcjonującego wszystkich rozwiązania. Na zebraniu pojawił się również temat ewentualnej eksploatacji górniczej. Ciągle jednak nikt nie jest w stanie wskazać daty, kiedy działalność górnicza na terenie sołectwa miałaby się rozpocząć. Aktualnie trwają prace związane z przygotowywaniem dokumentów potrzebnych do uzyskania koncesji na wydobycie.

Obecny na zebraniu Grzegorz Nogły, członek zarządu powiatu pszczyńskiego, mówił o planach inwestycyjnych powiatu na rok 2018, a przede wszystkim przygotowaniu projektu przebudowy ul. Zebrzydowickiej wraz z budową chodnika na ostatnim odcinku, aż do granicy z Zebrzydowicami.

Mieszkańcy zostali również zapoznani z działaniami na rzecz ograniczenia niskiej emisji, m. in. możliwością wymiany pieców węglowych przy dotacji wielkości 7 tys. zł. Pieniądze gmina chce pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W planach jest również dofinansowanie dla mieszkańców do instalacji fotowoltaicznych. Informacje na ten temat już wkrótce pojawią się na stronie gminy.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA