Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 marca 2018
  • wyświetleń: 3345

[ZDJĘCIA] W Pawłowicach Medalem Wojana wyróżniono firmę SOTM

Bogusław Gawor - prezes firmy "SOTM - Sp. z o.o." otrzymał Medal Wojana dla firmy, która, działając nieprzerwanie od 20. lat przyczynia się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i promocji gminy.

Gala wręczenia nagrody dla "Firmy z Tradycjami" w gminie Pawłowice - 02.2018 · fot.


Nagrodę dla "Firmy z Tradycjami" wręczono już po raz jedenasty. Kapituła Konkursu ocenia firmy na podstawie złożonych wniosków, biorąc pod uwagę m. in.: rolę firmy w życiu gospodarczym i społecznym gminy, pozyskiwanie nowych partnerów, rynków zbytu, zwiększanie zatrudnienia i ilości placówek.

Tegorocznego laureata ogłosił Przewodniczący Kapituły Nagrody Aleksander Szymura, a pozłacany Medal Wojana wręczył ubiegłoroczny laureat Zbigniew Goraus - właściciel firmy AR-MET z Pawłowic. SOTM obsługuje plac rozładunkowy KWK "Pniówek" oraz rozładowuje odpady pokopalniane na zwałowisku "Kościelniok" w Krzyżowicach i KWK "Borynia" w Jastrzębiu- Zdroju wraz z utrzymaniem infrastruktury kolejowej. Firma wykonuje również szereg robót o charakterze budowlanym, rozbiórkowym, remontowym. Pracownicy firmy są również obecni podczas akcji przeciwpowodziowych na terenach szkód górniczych.

Prezes SOTM Bogusław Gawor, w podziękowaniu za otrzymane wyróżnienie, wręczył wójtowi żółte róże z niebieskimi wstążkami - w kolorach firmy - oraz kosz wypełniony słodyczami. Cukierki, a szczególnie krówki, to podobno znak rozpoznawczy przedsiębiorstwa.Mówiąc o rozwoju przedsiębiorczości w gminie, wójt Franciszek Dziendziel zwrócił uwagę na fakt, że znaczna część gminnego budżetu (ok. 1/3) pochodzi z podatków i opłat firm będących osobami prawnymi, a dwadzieścia tysięcy wygenerowanych miejsc pracy to więcej, niż liczba mieszkańców. Wójt po raz czwarty wręczył również pamiątkowe dyplomy firmom i przedsiębiorstwom, które zwracają szczególną uwagę na estetyczne zagospodarowanie przestrzeni. Wśród laureatów znaleźli się:
  • "Cyprianówka" z Warszowic świadcząca usługi noclegowe i organizacji przyjęć. W imieniu właścicielki Leokadii Skiby wyróżnienie odebrała córka Ewa Szczygieł i mąż Edward Skiba.
  • PW METKOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa działająca w Warszowicach na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zajmująca się produkcją i dystrybucją systemów rurociągowych. Wyróżnienie odebrał właściciel Tomasz Król.
  • KWK "Pniówek" - zakład Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów przestrzeni w gminie Pawłowice. Nagrodę odebrał dyrektor Józef Jaszczyk.


Obecny na spotkaniu Tadeusz Donocik - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej z Katowic gratulował zwycięzcom i samorządowcom owocnej współpracy, a prezes pawłowickiej delegatury RiG Eugeniusz Piechoczek mówił o społecznej odpowiedzialności biznesu. Piotr Sikora z KSSE S.A. zapraszał do rozmów zainteresowanych rozwojem firmy w ramach strefy ekonomicznej znajdującej się przy obwodnicy Pawłowic.

Na zakończenie wystąpił zespół Lotharsi, którego nazwa pochodzi od imienia założyciela i wieloletniego leadera zespołu - wybitnego muzyka jazzowego, puzonisty, aranżera i dyrygenta Lothara Dziwokiego. W skład zespołu wchodzą synowie Lothara -Dawid Dziwoki - obecnie leader, pianista, Daniel Dziwoki - perkusista, wokalistka Joanna Oniśk, Jan Cichy na gitarze basowej i gitarzysta Andrzej Trefon. Na scenie zabrzmiało m.in. "Summertime", "Isn’t she lovely" " i "What a wonderful world".

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA