pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 marca 2018
  • wyświetleń: 14383

Samochód wpadł w poślizg, a następnie do zamarzniętego stawu

Jazda z nadmierną prędkością w okolicach stawów rybnych w Golasowicach mogła zakończyć się tragicznie. Kierowca Renaulta stracił bowiem panowanie nad pojazdem i wjechał do stawu. Zdołał samodzielnie wydostać się z wody, natomiast przy wyciąganiu jego samochodu niezbędna już była pomoc służb drogowych.

Samochód wpadł do stawu w Golasowicach - 28.02.2018 · fot.


Od kilku dni, za sprawą utrzymujących się mrozów, nawierzchnie większości dróg są bardzo śliskie. Zapomniał o tym jadący w środę po godzinie 16.00 w kierunku Pielgrzymowic mieszkaniec Pawłowic. Kierując swoim Renaultem wpadł w poślizg na ul. Korczaka w Golasowicach, co skutkowało zjechaniem auta do stawu. Szczęśliwie mężczyzna zdołał szybko wydostać się z lodowatej wody. Więcej czasu zajęło natomiast ponowne ustawienie samochodu na drodze. Kierowca został ukarany mandatem.

Samochód wpadł do zamarzniętego stawu w Golasowica
Samochód wpadł do zamarzniętego stawu w Golasowicach - 28.02.2018 · fot.


- Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe okazało się zaledwie kolizją. Należy jednak pamiętać, że skutki braku rozwagi na ulicach biegnących wzdłuż stawów niejednokrotnie kończą się tragicznie. Szczególnie zimą. Podobnie sytuacja wygląda na drogach, wzdłuż których rosną dużych rozmiarów drzewa. Dlatego jeszcze raz przypominamy - noga z gazu a z pewnością szczęśliwie dotrzemy do celu - apelują policjanci.

Samochód wpadł do zamarzniętego stawu w Golasowica
Samochód wpadł do zamarzniętego stawu w Golasowicach - 28.02.2018 · fot.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.