Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 marca 2018
  • wyświetleń: 5101

Zmarł Mieczysław Wielomski, wybitny artysta fotografik

W niedzielę, 4 marca zmarł Mieczysław Wielomski, czechowiczanin, wybitny artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od wielu lat działał na terenie powiatu pszczyńskiego, organizując konkursy oraz wystawy.

Mieczysław Wielomski
Mieczysław Wielomski · fot.


Mieczysław Wielomski urodził się w 1948 roku. Był twórcą legendarnych już formacji fotograficznych Kron, Hard czy Landskapiści, które w znaczący sposób wpisały się w historię polskiej fotografii poprzez kreowanie nowej estetyki obrazu fotograficznego. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą, w tym tytuł Autora Roku, nagrodę Ministra Kultury RP, Ministra Kultury Rosji, Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego, Sinar Award.

Prace Mieczysława Wielomskiego prezentowane były w najważniejszych galeriach, m.in w Zachęcie. Współreprezentował polską fotografię na festiwalach polskiej kultury w kilkunastu krajach Europy, Azji i Afryki. Kilkadziesiąt prac znajduje się w prywatnych kolekcjach, głownie niemieckich, a kilkaset drukowanych było w kalendarzach czy albumach.

- Przenosił na grunt polskiej fotografii zasady i idee fotografii piktorialnej w jej odmianie modern, czyli obraz fotograficzny jest kreowany cyfrowo oczywiście zgodnie z duchem i ideą piktorializmu - wspomina Mieczysława Wielomskiego ZPAF Okręg Górski.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA