pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 marca 2018
  • wyświetleń: 608

Spotkanie o dzielnicowych dla osób niesłyszących z naszego powiatu

Zgodnie z zapowiedzią, tym razem osoby niesłyszące z powiatu pszczyńskiego miały okazję dowiedzieć się czegoś więcej o pracy dzielnicowych.

Policja, niesłyszący
Spotkanie o dzielnicowych dla osób niesłyszących z naszego powiatu · fot.


Migający mundurowi przybliżyli im założenia służby policjantów pierwszego kontaktu i wskazali sposoby dotarcia do nich. Tu, bezcenna okazała się strona internetowa miejscowej komendy. To m. in możliwość surfowania w sieci i wysyłania wiadomości tekstowych są dla tych osób kanałami łączącymi ich świat ze światem ludzi słyszących.

Właśnie jak udrożnić te kanały na linii dzielnicowi-niesłyszący mówili, a raczej pokazywali, migający policjanci. Należy bowiem pamiętać, że pomimo wszechobecnych nowinek technicznych, z których chętnie korzystają niesłyszący, nadal najlepszym sposobem komunikowania się w ich przypadku pozostaje język migowy. Każdemu z osobna prezentowano więc znajdującą się na stronie pszczyńskiej jednostki policji zakładkę dotyczącą dzielnicowych i miejsca, w których znajdują się numery telefonów komórkowych. Ta informacja była niezwykle istotna dla tych osób, ponieważ, jak podkreślali, nie usłyszą rozmówcy, ale są w stanie wysłać do niego smsa.

Duże zainteresowanie wzbudzały także zdjęcia poszczególnych dzielnicowych. Najlepiej kojarzona była nowa dzielnicowa, która dopiero od niedawna objęła rejon osiedli w centrum miasta. Widać, nie trzeba zachęcać niesłyszących do odwiedzania policyjnej strony, ale co najwyżej do przełamywania blokad w kontaktowaniu się ze stróżami prawa.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.