pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 marca 2018
  • wyświetleń: 9814

21 policjantek na służbie w pszczyńskiej komendzie

Stanowcze i równocześnie wrażliwe na ludzką krzywdę - takie właśnie bywają kobiety w mundurze. Policjantki z pszczyńskiej komendy pracują w różnych pionach tutejszej jednostki. W sumie jest ich 21. Można spotkać je m.in. na strzelnicy, w biurze, na rowerze, w szkołach, w patrolu, a także podczas kontroli drogowej. Poza służbą są jeszcze matkami, żonami i przy tym wszystkim starają się nie zapominać o swoich zainteresowaniach oraz atrakcyjnym wyglądzie.

21 policjantek na służbie w pszczyńskiej komendzie - 2018 · fot.


Pytane często jak kobiecie pracuje się w policji odpowiadają, że zwyczajnie, że już się przyzwyczaiły. Podkreślają, że nie mała ich część swoją drugą połówkę znalazła właśnie tutaj, w policyjnych szeregach. Zresztą, gdzie było szukać, skoro na początku służby dużą część czasu zajmowały kilkumiesięczne szkolenia w trybie stacjonarnym, a później codzienna służba, nierzadko na 3 zmiany. Poza tym, to nie jest tak, że w domu rozmawia się tylko o pracy. Oczywiście, takie pary lepiej się rozumieją, ale, jak podkreślają doświadczone policjantki, o pewnych problemach lepiej zapomnieć tuż po opuszczeniem murów komendy.

Niezależnie od stanu cywilnego pań mundurowych, prędzej czy później każda z nich staje się bezpośrednim świadkiem wydarzeń, o których później rozmyślają latami. Dotyczą one zazwyczaj ludzkich tragedii. Początkowo, wśród nowicjuszek zawsze pojawia się niedowierzanie, że takie sytuacje w ogóle mogą mieć miejsce. Z upływem czasu, kiedy lat służby przybywa, pojawia się jednak pewnego rodzaju "skorupa", chroniąca stan emocjonalny policjantki. To oczywiście nie uszczupla poziomu jej empatii, ale pozwala jej zdroworozsądkowo spojrzeć na problem ofiary.

Takich dylematów w wieloletniej służbie kobiet w mundurze pojawia się mnóstwo. Najtrudniejsze są jednak te dotyczące małych dzieci. Wówczas, policjantka patrzy na problem głównie z perspektywy kobiety, matki, żony, czy też po prostu drugiego człowieka.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.