pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 marca 2018
  • wyświetleń: 1049

Dofinansowanie nauki na poziomie wyższym dla niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie prowadzi pilotażowy program PFRON "Aktywny samorząd" Moduł II - dofinansowanie nauki na poziomie wyższym dla osób niepełnosprawnych.

W PCPR w Pszczynie przyjmowane są wnioski o dofinansowanie do pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, dla osób niepełnosprawnych legitymujących się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Dofinansowanie dotyczy opłaty za naukę (czesne) oraz dodatki na pokrycie kosztów kształcenia (również dla osób, które nie opłacają czesnego).

Warunkiem uzyskania wsparcia jest nauka w szkole wyższej lub w szkole policealnej lub w kolegium lub przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Wnioski w ramach Modułu II przyjmowane są w siedzibie PCPR w Pszczynie przy ul. Dworcowej 23 od dnia od 1 marca do 30 marca 2018r. dla wniosków dotyczących roku szkolnego/akademickiego 2017/2018.
Wszelkie informacje o programie dostępne są na stronie www.pcprpszczyna.pl oraz www.pfron.org.pl

new / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.