pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 marca 2018
  • wyświetleń: 7929

Pół roku prac społecznych dla 26-letniego plantatora konopi

Kilka miesięcy musi popracować społecznie 26-letni plantator konopi indyjskich. Oprócz półrocznego ograniczenia wolności przyszło mu również uregulować nawiązkę na cele zapobiegania oraz zwalczania narkomanii. Wpadł w ręce pszczyńskich mundurowych, kiedy doglądał swojej uprawy w lesie.

mundurowi złapali 26-latka,kiedy doglądał swojej u
Mundurowi złapali 26-latka,kiedy doglądał swojej uprawy konopi indyjskich w lesie · fot.


Policjanci z pszczyńskiej komendy już nie raz przekonali się, że w miejscowych lasach oprócz spacerowiczów i grzybiarzy można również spotkać niecodziennych ogrodników. Tak właśnie było zeszłej jesieni, kiedy to natknęli się na wchodzącego do lasu mężczyznę, który dźwigał plastikowe bańki i duże torby. Tak dziwne zachowanie nie mogło zostać pominięte przez policjantów. Ruszyli za nim i był to strzał w dziesiątkę. Na wykarczowanej polance mężczyzna podlewał charakterystycznie wyglądające roślinki. Mundurowi nie mieli wątpliwości z czym mają do czynienia.

26-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, a jego sprzęt i rośliny zabezpieczone. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy wskazał, że 26-latek dopuścił się przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przedstawiono mu 2 zarzuty dotyczące posiadania 12 krzewów ziela konopi i uprawy 3 krzewów tej rośliny. Do zarzucanych mu czynów przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Teraz, za naruszenie przepisów tej ustawy musi nieodpłatnie popracować na rzecz potrzebujących. Wskazane 30 godzin miesięcznie będzie musiał zrealizować do lata w wyznaczonym na obszarze miasta ośrodku. Wszystko ma odbywać się pod czujnym okiem kierownictwa i personelu placówki. Ostatecznie, informacja o zakończeniu prac wraz z oceną jego starań ma wrócić do sądu. Od treści tej oceny będzie więc zależał jego dalszy los.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.