Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 marca 2018
  • wyświetleń: 902

Zebranie wiejskie w Domu Ludowym w Pniówku

Mieszkańcy jednego z najmniejszych sołectw gminy Pawłowice spotkali się w poniedziałek, 12 marca, w Domu Ludowym w Pniówku, aby uczestniczyć w dorocznym zebraniu wiejskim.

Zebranie w Pniówku, Pniówek, Pawłowice
Zebranie w Pniówku · fot.


Spotkanie prowadził sołtys Zbigniew Goik, który przedstawił sprawozdanie z działalności rady sołeckiej w roku 2017. Wójt Franciszek Dziendziel omówił ubiegłoroczne działania gminy na terenie sołectwa. Szczególnie dziękował mieszkańcom za przygotowanie dożynek gminnych, który odbyły się właśnie w Pniówku.

Spotkanie zdominowały jednak tematy związane z planami na przyszłość. Wójt przekazał zebranym informację o planowanym w tym roku remoncie ul. Orlej na odcinku od ronda do Krzyżowic. Zadanie ma być realizowane w ramach usuwania szkód górniczych przez KWK "Pniówek" i jest wynikiem podpisania listu intencyjnego pomiędzy gminą i Jastrzębską Spółką Węglową S. A. W kolejnych latach kopalnia ma wyremontować ul. Słowików oraz przebudować biegnące przez sołectwo ul. Wodzisławską i ul. Pszczyńską.

Mieszkańcy pytali o dopłaty do pieców CO w ramach ograniczania niskiej emisji oraz planowane przez gminę pozyskanie środków na budowę instalacji fotowoltaicznych na domach mieszkańców.

Zebranie w Pniówku, Pniówek, Pawłowice
Zebranie w Pniówku · fot.


Najwięcej dyskusji wywołał temat przebudowy ul. Dąbkowej. Projekt i rozpoczęcie zadania zaplanowane jest na 2018 rok. W ramach prac droga ma być poszerzona 3,5 do 5,5, metra, a przy drodze ma powstać półtorametrowy chodnik. Oświetlenie będzie zmodernizowane i uzupełnione o nowe punkty świetlne. Tak duża inwestycja wymaga uregulowania własności w zakresie szerokości pasa drogowego. W czwartek, 15 marca, w Domu Ludowym odbędzie się spotkanie z mieszkańcami ul. Dąbkowej związane z realizacją inwestycji.

Mieszkańcom przekazano również informację o planowanej przez Jastrzębie-Zdrój zmianie organizacji ruchu na zarządzanej przez miasto ul. Pszczyńskiej. Zmiany mają umożliwić wykonywanie manewru zawracania, o co od dawna zabiegali mieszkańcy sołectwa.

Obecny na spotkaniu dzielnicowy z Pniówka Przemysław Moj mówił o bezpieczeństwie i przestrzegał przed coraz częstszymi przypadkami wyłudzania pieniędzy m.in. metodą "na wnuczka". Na zebraniu był obecny radny powiatowy Grzegorz Nogły.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA