Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 marca 2018
  • wyświetleń: 6406

[ZDJĘCIA] Inwestycyjna ofensywa nad Jeziorem Paprocańskim

Dwie drewniane wiaty z grillami staną niebawem na zachodnim brzegu jeziora Paprocany - jedna na wyspie, a druga w odległości 300 metrów od niej. Wkrótce rozpocznie się też remont Wodnego Placu Zabaw i budowa zaplecza sekcji kajakarskiej MOSM oraz utwardzony zostanie fragment ścieżki wzdłuż zachodniego brzegu jeziora, tak by wygodniej można było dotrzeć do miejsca, gdzie latem odbywają się koncerty i imprezy (festiwal szantowy, "Rock na Plaży" itp.).

Paprocany
Na Paprocanach staną wiaty z grillami · fot.


Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany (od strony Wodnego Placu Zabaw) obowiązuje zakaz grillowania. Tyszanie korzystali więc ze terenu po drugiej stronie jeziora. - Wiele osób przyjeżdża na Paprocany z własnymi grillami i rozkłada je w pobliżu tzw. "dzikiej plaży". Teraz będą mogli skorzystać, oczywiście bezpłatnie, ze specjalnie przygotowanych miejsc do grillowania. Przy każdym będzie sześć ławek, a w sąsiedztwie także kosze na śmieci (po trzy na wiatę) i metalowe pojemniki na popiół - mówi Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Do końca kwietnia wiaty mają być gotowe, tak by podczas długiego majowego weekendu tyszanie mogli już z nich korzystać.

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany - 05-06.2017
Wkrótce rozpocznie się remont Wodnego Placu Zabaw w Paprocanach · fot.


Do połowy maja natomiast będzie wyremontowany Wodny Plac Zabaw, który od kilku lat stanowi - zwłaszcza dla najmłodszych tyszan - jedną z największych atrakcji OW Paprocany. Za nieco ponad pół miliona zł wymieniona zostanie nawierzchnia oraz system uzdatniania wody. Jak informuje Tyski Informator Samorządowy, właściciel parku linowego także planuje w tym roku rozbudować ten atrakcyjny fragment Ośrodka.

paprocańska przystań
Wizualizacja paprocańskiej przystani · fot.


Największe paprocańskie inwestycje ucieszą jednak przede wszystkim miłośników sportów wodnych. Aż sześć mln zł przeznaczonych zostanie na rozbudowę obiektów sekcji kajakowej Miejskiego Ośrodka Sportów Młodzieżowych. W skład zadania, które zakończy się za rok, wchodzą: budowa budynku sekcji i trybun ziemnych w jego sąsiedztwie, budowa dwóch pomostów pływających i slipu do wodowania sprzętu, remont murów oporowych nabrzeża i postawienie tam elementów małej architektury (stojaki na rowery, kosze na śmieci). Aktualnie inwestor czeka na uzyskanie pozwolenia na budowę, która powinna ruszyć najpóźniej w czerwcu.

Wizualizacja mariny wzdłuż brzegu Jeziora Paprocańskiego · fot.


Jeszcze większą inwestycją jest budowa paprocańskiej mariny, czyli ośrodka sportów wodnych, w którym swoje miejsce znajdą działające w Tychach kluby żeglarskie. Obiekt składający się z części szkoleniowej, klubowej i magazynowej, z promenadowym ciągiem pieszym biegnącym przez całą długość dachu, kształtem dopasowany będzie do linii brzegowej jeziora. Zakończenie tego zadania planowane jest na przyszły rok.

BM / pless.pl, źródło: Tyski Informator Samorządowy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA