Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 marca 2018
  • wyświetleń: 2939

Ruszy przebudowa kilometrowego odcinka dróg w Gilowicach i Frydku

1 mln 125 tys. zł kosztować będzie przebudowa ul. Korfantego w Gilowicach i ul. Sportowej we Frydku. Inwestycja finansowana z budżetu powiatu pszczyńskiego i gminy Miedźna ruszy po świętach.

Podpisanie umowy
fot.


Starosta pszczyński, Paweł Sadza, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Nogły oraz wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski podpisali z wykonawcą umowę na przebudowę dróg powiatowych w Gilowicach i Frydku.

Zadanie zrealizuje firma Drogród z Ćwiklic, która zaproponowała najniższą kwotę w przetargu - 1 mln 125 tys. zł. Powiat pszczyński i gmina Miedźna zabezpieczyły w swoich budżetach po ponad 560 tys. zł na ten cel.

Droga w Gilowicach i Frydku przed remontem - 03.2018 · fot.


Korfantego w Gilowicach i Sportowa we Frydku zostaną przebudowane na odcinku ponad 1,1 km - od skrzyżowania z ulicą Górnośląską do nowej nawierzchni. W ramach zadania drogowcy zbudują niemal 500 m chodnika (do skrzyżowania z ul. Graniczną) i przebudują fragment istniejącego ciągu dla pieszych. Inwestycja polega także na budowie kanalizacji deszczowej, wykonaniu oznakowania i pozostałych robót towarzyszących. Prace ruszą początkiem kwietnia.

- Tą inwestycją przedłużymy obecnie remontowany 3,5-kilometrowy ciąg dróg z Góry do Gilowic. Łącznie przez dwa lata na terenie gminy Miedźna przebudujemy drogi na odcinku o długości ponad 4,5 km, a prace pochłoną niemal 7 mln zł - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA