Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 marca 2018
  • wyświetleń: 2796

Gmina Pawłowice: jest umowa na największą inwestycję drogową

Rozpoczyna się największa tegoroczna inwestycja drogowa w gminie Pawłowice - przebudowa ul. Konopnickiej w Golasowicach. W poniedziałek, 12 marca, wójt Franciszek Dziendziel i Štefan Orlej - dyrektor polskiego oddziału M-Silnice a.s. podpisali umowę na wykonanie zadania.

Umowa, m-silnice, golasowice, droga
Gmina Pawłowice: jest umowa na największą inwestycję drogową · fot.


Ulica Konopnickiej prowadzi ruch przez tereny zabudowy jednorodzinnej. Droga gminna przebudowana zostanie na odcinku od drogi powiatowej ul. Zawadzkiego (bez przebudowy skrzyżowania) do skrzyżowania z droga gminną ul. Reymonta. Na całej szerokości jezdni zostaną wymienione warstwy konstrukcyjne nawierzchni, przebudowane będą zjazdy do posesji oraz zbudowana będzie kanalizacja deszczowa. Ulica zostanie przebudowana na całej długości 1204 metrów.

Szerokość jezdni po przebudowie wyniesie 4,5 metra. Jedynie na odcinku od ul. Zawadzkiego do skrzyżowania z drogą wewnętrzną ul. Asnyka oraz przed skrzyżowaniem z ul. Reymonta - 5,5 metra. Wzdłuż drogi zaprojektowano dwa miejsca, które zmuszą kierowców do zdjęcia nogi gazu, tzw. szykany drogowe. Jedno z nich będzie znajdować się pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Lema. Nawierzchnia jezdni w obrębie szykan zostanie wykonana na szerokości 1 metra z granitu, a na szerokości 3,5 metra z betonu asfaltowego. Jezdnia po obu stronach będzie ograniczona krawężnikami, a pobocza będą utwardzone betonową kostką brukową.

Wykonawcą robót jest firma M-SILNICE a.s. z Pardubic w Republice Czeskiej, a wartość inwestycji wynosi 2 mln 810 tys. 500 zł. Prace zakończą się w październiku 2018r.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA