Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 marca 2018
  • wyświetleń: 6802

Pszczyńska policja chce odcinkowego pomiaru prędkości na DW-935

Nadmierna prędkość została wskazana. jako główna przyczyna zdarzeń drogowych na pszczyńskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 935. Policjanci z Pszczyny zwrócili się do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach z wnioskiem o rozpatrzenie możliwości odcinkowego pomiaru prędkości.

Poważny wypadek na granicy Suszca i Kobielic - 30.07.2017
Poważny wypadek na granicy Suszca i Kobielic - 30.07.2017 · fot.


Policjanci z pszczyńskiego wydziału ruchu drogowego są przekonani, że takie rozwiązanie wpłynie na wzrost bezpieczeństwa podróżujących tym odcinkiem trasy i znacznie zmniejszy liczbę poszkodowanych w wypadkach w tym miejscu.

Trudno zawsze opierać swoje decyzje tylko na statystykach. W tym przypadku jednak liczby jaskrawo pokazują, że droga wojewódzka nr 935 w powiecie pszczyńskim nie należy do najbezpieczniejszych. Liczba 3 wypadków w 2015 roku wzrosła do końca ubiegłego roku do 7. Podobny wzrost odnotowano w statystykach rannych. Tu zanotowano znaczny wzrost, bo z 6 osób rannych liczba ta wzrosła aż do 15 osób. W przeciągu dwóch ostatnich lat na DW-935 zginęły 2 osoby. Wzrosła także liczba kolizji, z 15 do 37, licząc do końca grudnia zeszłego roku.

Wypadek w Suszcu - 16.03.2017
Wypadek w Suszcu - 16.03.2017 · fot.


W tej sprawie nadal trwa dialog. Rozpatrywany jest projekt rozwiązania tego problemu zaproponowany przez specjalistów z pszczyńskiej drogówki. Na chwilę obecną wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości rozpatrywane jest na odcinku pomiędzy Suszcem a Kobielicami.

- Póki co, apelujemy do kierowców o zwolnienie, szczególnie w rejonie tamtejszych lasów, gdzie dodatkowo nie brakuje zakrętów, a brakuje niestety szerokich poboczy, które zneutralizowałyby ewentualny błąd kierowcy - informuje pszczyńska policja.

Wypadek Suszec - 8.11.2017
Kolizja w Suszczu · fot.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA