pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 marca 2018
  • wyświetleń: 5989

Areszt za oszustwa. Pokrzywdzone wypożyczalnie sprzętu budowlanego

Na wniosek śledczych i prokuratora pszczyński sąd tymczasowo aresztował 30- i 32-latka podejrzanych o oszustwa polegające na wprowadzaniu w błąd właścicieli wypożyczalni sprzętu budowlanego. Kryminalni zatrzymali podejrzanych oraz odzyskali oszacowany na przeszło kilka tysięcy złotych sprzęt. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

Kryminalni od kilku dni zajmowali się sprawą oszustw, gdzie pokrzywdzonymi byli właściciele wypożyczalni specjalistycznego sprzętu budowlanego i elektronarzędzi. Do komendy wpłynęły bowiem zgłoszenia o wypożyczonych narzędziach, które nie został zwrócone w wyznaczonym terminie.

- Policjanci ustalili, że trwającym od pewnego czasu procederem zajmowali się dwaj mężczyźni. Pod pretekstem nagłej potrzeby wypożyczenia sprzętu na budowę, podejrzani wchodzili w jego posiadanie, nie zamierzając go zwrócić, ani też zapłacić za jego użytkowanie. Oprócz tego, adres, który wskazywali w wypożyczalniach, jako aktualne miejsce swojego pobytu, rozmijał się z prawdą, zresztą jak sfałszowany przez jednego z nich dokument pełnomocnictwa - opisuje proceder Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów, kiedy to ich łupem miał paść kolejny sprzęt - tym razem kosztowny agregat prądotwórczy. 32-latkowi zarzuca się dodatkowo popełnienie w ten sam sposób jeszcze jednego oszustwa, w Marklowicach, gdzie "wypożyczył" agregat i młotowiertarkę. Jego kompan natomiast będzie musiał odpowiedzieć za zamierzony brak zwrotu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przecinarki spalinowej i dwóch młotów udarowych w Suszcu, a także specjalistycznego młota w Żorach.

Policjanci odzyskali większość wskazanego w zawiadomieniach mienia. Jak twierdzą, ta sprawa ma charakter rozwojowy. Na chwilę obecną na wniosek policjantów oraz prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 30 i 32 -latka. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Śledczy nadal poszukują kolejnych pokrzywdzonych. Właściciele niezwróconego sprzętu proszeni są o kontakt z policjantami z tutejszego wydziału kryminalnego. Można dzwonić wybierając numer do sekretariatu 32 449-32-80 lub do dyżurnego jednostki z końcówką 32 449-32-55.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.