Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 marca 2018
  • wyświetleń: 1649

Warszowice - ostatnie zebranie wiejskie w gminie Pawłowice

W czwartek, 22 marca, w strażnicy w Warszowicach odbyło się ostatnie z tegorocznego cyklu zebrań wiejskich.

Zebranie, Warszowice
Zebranie w Warszowicach · fot.


Ponad setka osób zebrała się w sali, aby wysłuchać sprawozdania sołtysa Andrzeja Szawła z działalności rady sołeckiej w 2017 roku, posłuchać o ubiegłorocznych działaniach gminy w sołectwie, które przedstawił wójt Franciszek Dziendziel i porozmawiać na ważne dla lokalnej społeczności tematy.

W pierwszej części spotkania przed zgromadzonymi mieszkańcami wystąpiła weterynarz z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Pszczynie. Mówiła o afrykańskim pomorze świń i związanymi z nim obostrzeniami dla hodowców trzody chlewnej. Inspektorat będzie w tym zakresie przeprowadzał kontrole w wybranych gospodarstwach.

Podczas zebrania przeprowadzono również wybory uzupełniające do rady sołeckiej z powodu rezygnacji jednego z członków. Nowym członkiem został Jan Zochorek.

Tematy, które zdominowały dyskusję, dotyczyły budowy dróg: ul. Drozdów, ul. Miłej, naprawy ul. Poprzecznej. Mieszkańcy zwracali również uwagę na kwestię oświetlenia ulic. Rozmawiano również o trwającej inwestycji prowadzonej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - budowie ekranów akustycznych.

Zebranie, Warszowice
Zebranie w Warszowicach · fot.


W związku z planowanymi na 2 września dożynkami gminnymi, które mają się odbyć właśnie w Warszowicach pojawił się pomysł odmalowania elewacji strażnicy. Zdania jednak, co do terminu malowania, były podzielone, bo zbliża się również jubileusz jednostki OSP Warszowice i może lepiej byłby się wstrzymać z pracami do czasu święta strażaków-ochotników.

W rozmowie przewijały się sprawy dotyczące bezpieczeństwa na drodze, szczególnie przy dwupasmówce. Wnioskowano o budowę chodnika wzdłuż ul. Kolejowej na odcinku od ul. Pszczyńskiej do ul. Łąkowej. W godzinach szczytu jeździ tamtędy mnóstwo samochodów do i ze strefy ekonomicznej. Chodnik gwarantowałby pieszym bezpieczne przemieszczanie się. Mieszkańcy zwracali również uwagę na uciążliwość tirów, które kursują przez Warszowice do centrum logistycznego.

Wójt i pracownicy urzędu przybliżyli tematy trwającego właśnie naboru do projektu na budowę instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców oraz przebiegu prac nad pozyskaniem dotacji do wymiany kotłów i demontażu azbestu.

W zebraniu uczestniczyli również Aleksander Szymura - przewodniczący Rady Gminy Pawłowice oraz Grzegorz Nogły z zarządu powiatu pszczyńskiego.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA