pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 marca 2018
  • wyświetleń: 7432

"Słodko-kwaśne" kontrole drogówki przy przejściach dla pieszych

Niecodzienne kontrole drogowe, bo zakończone "kwaśnym upomnieniem" lub "słodką nagrodą", przeprowadzili policjanci z pszczyńskiej drogówki w ramach wtorkowych działań "NURD". Towarzyszyli im uczniowie ze szkoły podstawowej w Górze. Kierowcy, którzy pomyślnie przeszli kontrolę, byli częstowani soczystym jabłkiem, natomiast niesforni użytkownicy dróg musieli pogryźć i przełknąć plaster cytryny.

„Słodko-kwaśne” kontrole drogówki w Górze - 27.03.2018 · fot.


Już tradycyjnie, najmłodsi uczniowie z Góry pomagali policjantom przeprowadzić kontrole drogowe w rejonie swojej szkoły. Wraz z nadejściem wiosny, warunki na drogach ulegają poprawie. Niestety, ten stan rzeczy nie zawsze idzie w parze z rozwagą kierowców. Niejednokrotnie zapominają oni o ograniczeniach prędkości w rejonie szkół i przedszkoli, przez co narażają na niebezpieczeństwo małych pieszych.

Żeby zmienić ten stan rzeczy i wpłynąć na świadomość dorosłych użytkowników dróg, dzieci, w asyście policjantów, nagradzali niektórych z nich uśmiechem i słodkim jabłkiem, a tych łamiących przepisy karali kwaśnym "mandatem".

Niestety w kilku przypadkach, pomimo znaków informujących o obowiązku zmniejszenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, znaleźli się tacy, którzy zapomnieli zdjąć nogę z gazu. Należy mieć jednak nadzieję, że kwaśny smak cytryny na długo zapadnie w ich pamięci i teraz już zawsze będą zwalniać w rejonie takich placówek oraz przejść, zwłaszcza tych, z których korzystają dzieci.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.