Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 marca 2018
  • wyświetleń: 4946

[ZDJĘCIA] Rolnicy szkolili się w starostwie powiatowym

26 marca w sali sesyjnej pszczyńskiego starostwa odbyło się szkolenie skierowane do rolników z powiatu pszczyńskiego. Uczestnicy spotkania mogli uzyskać informacje m.in. z zakresu zmian w dopłatach obszarowych czy zasad działania aplikacji e-WniosekPlus.

Szkolenie dla rolników - 26.03.2018 · fot.


Zgodnie ze zmianami w ustawie o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego od 2018 r. wnioski o przyznanie płatności obszarowych, tzn. wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach PROW składa się w formie elektronicznej. Rolnicy muszą złożyć wniosek za pośrednictwem aplikacji e-WniosekPlus, który udostępniony jest na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Złożenie wniosku w wersji papierowej możliwe jest tylko wtedy, kiedy ktoś nie posiada komputera z dostępem do Internetu, przy jednoczesnym braku możliwości skorzystania z pomocy doradcy bądź udania się do biura powiatowego, gdzie taką pomoc można otrzymać - mówiła Barbara Waliczek-Spek z pszczyńskiego biura powiatowego ARiMR.

szkolenie dla rolników
Rolnicy szkolili się w starostwie powiatowym. · fot.


Aplikacja eWniosekPlus prowadzi rolnika przez cały proces składania wniosku. Wypełnianie wniosku rozpoczyna się od wyrysowania upraw na działkach referencyjnych (ewidencyjnych) spersonalizowanych na podstawie wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 lub na dodanych nowych działkach referencyjnych. Po wyrysowaniu uprawy rolnik zaznacza płatność, o którą ubiega się do danej uprawy. Może dodać niezbędne załączniki, a pozostałe dane we wniosku wypełniane są automatycznie przez aplikację.

Podczas spotkania Izabela Handwerker, zastępca Powiatowego Inspektora Weterynarii przedstawiła także nowe zasady bioasekuracji.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA