Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 marca 2018
  • 29 maja 2018
  • wyświetleń: 11863

Pszczynianie tworzą kapsułę czasu. Zostanie odkopana w 2118 roku!

We wrześniu na terenie Pszczyny zostanie zakopana "Pszczyńska Kapsuła Czasu". Do kapsuły, która zostanie wykonana z nierdzewnego metalu, każdy będzie mógł włożyć teczkę ze swoją historią. Specjalne teczki można zakupić do 8 czerwca.

muzeum, zamek, starówka, park, kościół
Pszczynianie stworzą kapsułę czasu. Zostanie odkopana w 2118 roku! · fot.


W tym roku Urząd Miejski w Pszczynie zaproponował mieszkańcom gminy przygotowanie "Pszczyńskiej kapsuły czasu", w której zostanie zakopany na 100 lat przekaz pszczynian z 2018 roku. Każdy z mieszkańców naszej gminy może zakupić za symboliczne 10 zł teczkę bezkwasową wraz z instrukcją, jak należy przygotować "swoją historię".

- Pragniemy przekazać przyszłym pokoleniom jacy My, mieszkańcy gminy Pszczyna, jesteśmy w 2018 roku. Jak obecnie wygląda nasze miasto, jak wyglądamy, w co się ubieramy, jak lubimy spędzać czas, jaka jest historia naszej rodziny, co lubimy jeść..., a może, jak wyobrażamy sobie świat za 100 lat - informuje Urząd Miejski w Pszczynie, który jest organizatorem akcji.

Każdy, kto weźmie udział w tym projekcie, otrzyma certyfikat, na podstawie którego potomkowie będą mogli odebrać w 2118 roku umieszczone w "Pszczyńskiej Kapsule Czasu" dokumenty. Certyfikaty i teczki zostaną ponumerowane, numer zakupionej teczki będzie tożsamy z numerem certyfikatu.

Kapsuła czasu, teczki, BIT
Teczki, które zostaną zamieszczone w kapsule czasu · fot.


Teczki można kupić w Biurze Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców od 3 kwietnia do 8 czerwca 2018 r. Teczka z Waszymi dokumentami przy oddaniu zostanie zapieczętowana i otwarta ponownie za 100 lat. Kapsuła zostanie wykonana z nierdzewnego metalu, odpowiednio zabezpieczona i zakopana w oznaczonym miejscu.

Harmonogram prac przy "Pszczyńskiej Kapsule Czasu":
  • 3 kwietnia - 8 czerwca 2018 - możliwość zakupu specjalnej teczki na materiały w Biurze Informacji Turystycznej,
  • do 30 czerwca 2018 - oddawanie gotowych teczek z materiałami w Biurze Informacji Turystycznej,
  • 1 lipca - 31 sierpnia 2018 - opisywanie, układanie, pakowanie, zabezpieczanie i szczelne zamykanie kapsuły,
  • wrzesień 2018 - uroczyste zakopanie "Pszczyńskiej Kapsuły Czasu", wręczenie certyfikatów osobom, które złożyły teczkę do kapsuły,
  • 2118 rok - otwarcie kapsuły po 100 latach.

new, ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA