pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3186

Na terenie powiatu policjanci i celnicy przejęli "lewe" papierosy

Pszczyńscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej w Bielsku-Białej, znaleźli i zabezpieczyli 3 kg tytoniu i ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego celnicy oszacowali na przeszło 20 tysięcy złotych.

Lewe papierosy
Policjanci i celnicy przejęli "lewe" papierosy. · fot.


W sprawach dotyczących handlu wyrobami bez wymaganych znaków akcyzy, sprawcy wykazują się nie lada pomysłowością. Najczęściej zaopatrują swoje samochody i kryjówki w najróżniejsze schowki chcąc w ten sposób ukryć "lewy" towar i ominąć prawo. Dlatego też, za każdym razem, nieocenione okazują się wcześniejsze, nierzadko długotrwałe, ustalenia policyjnych specjalistów i stały ich kontakt z celnikami.

Takim przykładem współpracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i funkcjonariuszy służby celno- skarbowej był finał ostatnich działań pszczyńskich policjantów. Bazując na zebranych wcześniej informacjach, wytypowali oni na terenie powiatu punkt nielegalnej sprzedaży wyrobów tytoniowych. Wspólnie z celnikami, w trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń piwnicznych należących do 60- letniej kobiety znaleźli prawie 17 tys. "lewych" papierosów i 6 półkilogramowych worków z tytoniem. Teraz, właścicielka lokum, gdzie odbywał się obrót nielegalnym tytoniem, zajmą się funkcjonariusze z bielskiego oddziału celnego. Zgodnie z prawem, za przestępstwo skarbowe może grozić jej wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia. O jej dalszym losie będzie teraz decydował sąd i prokurator.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.