pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3616

Pożar trawy przy ulicy Pszczyńskiej w Woli - spłonęły 2 ha nieużytków

W środę, około godziny 9.55 strażacy gasili pożar. Ogień pojawił się na terenie przy ul. Pszczyńskiej w Woli.

Na miejscu interweniowały jednostki OSP Wola, OSP Gilowice oraz OSP Góra. Spaleniu uległy 2 ha traw. Akcja trwała około 1,5 h. Trwają czynności polegające na ustaleniu przyczyny pożaru.

Pożar traw przy ul. Pszczyńskiej w Woli
Pożar traw przy ul. Pszczyńskiej w Woli - 4.04.2018 · fot.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie apeluje o niewypalanie traw. Przyczyną ponad 94% pożarów traw jest działalność człowieka, gdyż nadal wśród wielu osób panuje przekonanie, że wypalanie traw powoduje jej szybszy i bujniejszy odrost, przynosząc więcej korzyści ekonomicznych.

Jest to jednak całkowicie błędne myślenie. Rzeczywistość wskazuje, że wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym - ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

Do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Wypalanie traw jest również przyczyną wielu pożarów, które niejednokrotnie prowadzą niestety także do wypadków śmiertelnych. Rocznie w tego rodzaju zdarzeniach śmierć ponosi kilkanaście osób.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.