Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2018
  • 6 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 10433

[ZDJĘCIA] Od piątku zmiana organizacji ruchu na ulicy Słonecznej

W piątek, 6 kwietnia została wprowadzona nowa organizacja ruchu na całym odcinku ul. Słonecznej od ul. Zdrojowej do ul. Skłodowskiej. Na czas prac budowlanych droga będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Ulica Słoneczna w Pszczynie - 4.04.2018 · fot.


Docelowo na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Inwestycja obejmuje także ul. Dobrawy, gdzie zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2m.

Objazd, Skłodowskiej-Curie, Słoneczna, Dobrawy
Oznaczenia objazdu na ul. M. Skłodowskiej-Curie · fot.


Odcinek trzeci całego przedsięwzięcia obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.

Prace wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "Drogopol" z Katowic. Na ich realizację Urząd Miejski przeznaczy 6.605.217,07 zł. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to wrzesień 2019 r.

Ulica Słoneczna w Pszczynie - 4.04.2018
Ulica Słoneczna w Pszczynie - 4.04.2018 · fot.


Projekty przebudowy ulicy Słonecznej i Dobrawy w PszczynieDo pobrania: Projekt przebudowy ul. Słonecznej w Pszczynie

Do pobrania: Projekt przebudowy ul. Dobrawy w Pszczynie wraz ze skrzyżowaniem

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA