pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 886

Prace malarskie w Golasowicach i Warszowicach

Gminny Zespół Komunalny odświeżył część pomieszczeń w strażnicy w Golasowicach i budynku komunalnym w Warszowicach.

Golasowice - pomieszczenie dla koła gospodyń
Golasowice - pomieszczenie dla koła gospodyń · fot.


W Golasowicach odmalowana została klatka schodowa, biuro sołtysa, pomieszczenie, w którym dyżuruje pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej, sala prób zespołu Viola i sala, z której będą korzystać panie z koła gospodyń wiejskich. KGW, które dotychczas nie miało stałego miejsca spotkań, będzie teraz miało do dyspozycji przestronne pomieszczenie z zapleczem kuchennym.

Sala prób zespołu Viola, Golasowice
Sala prób zespołu Viola w Golasowicach · fot.


Pracownicy Gminnego Zespołu Komunalnego pomalowali również pomieszczenia w budynku komunalnym w centrum Warszowic, w których mieścił się punkt kasowy Banku Spółdzielczego. Po rezygnacji banku z prowadzenia usług, obiekt stał pusty. Teraz posłuży jako biuro sołtysa, oraz miejsce spotkań dla Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Sołectwa Warszowice i reaktywującego się koła gospodyń wiejskich.

Warszowice
Pomieszczenia w Warszowicach · fot.


Sołtys Andrzej Szaweł chce również przywrócić punkt opłat, z którego korzystali szczególnie starsi mieszkańcy sołectwa. Jeżeli znajdzie się osoba chętna do prowadzenia tego typu działalności, w odmalowanych pomieszczeniach znajdzie się również dla niej miejsce. Budynek w Warszowicach w ubiegłym roku został ocieplony, a lada dzień GZK rozpocznie prace przy malowaniu elewacji.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.