Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 8835

Aż 45 mandatów w osiem godzin na drodze wojewódzkiej

Policjanci pszczyńskiej drogówki wspólnie z mundurowymi z Mikołowa przeprowadzili w środę działania "NIE dla prędkości". To właśnie nadmierna prędkość nadal pozostaje najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Nic dziwnego, skoro na trasie Kobiór- Mikołów, tylko w przeciągu kilku godzin, policjanci musieli interweniować aż 50 razy.

Przez 8 godzin, w systemie kaskadowym, policjanci z jednostek w Pszczynie i Mikołowie prowadzili kontrole prędkości na DW 928. Działania "NIE dla prędkości" miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności wpłynąć na przestrzeganie przepisów dotyczących limitów prędkości przez uczestników ruchu. Policjanci drogówki wykorzystali w tych działaniach wszystkie dostępne ręczne mierniki prędkości w tym nowe urządzenie do pomiaru prędkości z automatyczną rejestracją TruCAM.

W działaniach, uczestniczyło w sumie 10 policjantów drogówki. Skontrolowano łącznie 61 pojazdów, ujawniono 50 przypadków przekroczeń prędkości, 45 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA