Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2018
  • 20 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 9498

[WIDEO, ZDJĘCIA] Setki osób na Targach Edukacji, Pracy i Kariery

W czwartek, 19 kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyła się szósta edycja Targów Pracy, Edukacji i Kariery. Podczas tegorocznej edycji wystawcy zaoferowali łącznie prawie 2400 stanowisk pracy.

VI Targi Pracy, Edukacji i Kariery - 19.04.2018 · fot.


Targi Edukacji, Pracy i Kariery, które do tej pory odbywały się pod nazwą Powiatowych Targów Pracy i Aktywności Społecznej odbyły się w naszym powiecie po raz szósty. - Zmiana nazwy wynika ze zmieniającej się sytuacji na rynku pracy. Wskaźnik bezrobocia jest zdecydowanie niski i największe potrzeby związane są z brakami kadrowymi. To znaczy, że przedsiębiorcy potrzebują nowych pracowników. Ponadto, chcemy, żeby młodzież mogła precyzować swoje pomysły na karierę i rozwój kwalifikacji, dlatego też zaoferowaliśmy liczne warsztaty z doradztwa zawodowego i poradnictwa - tłumaczy Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie. Jak dodaje, tego typu przedsięwzięcia odgrywają również dużą rolę edukacyjną. - Młodzież może zobaczyć, że pracę można znaleźć nie tylko przez internet, ale poprzez bezpośrednie rozmowy z pracodawcami. Wystawcy często oferują też prace w okresie wakacji dla osób, które jeszcze się uczą - podkreśla Bernadeta Sojka-Jany.

Podczas Targów Edukacji, Pracy i Kariery łącznie zaprezentowało się 66 wystawców. Wśród nich znalazły się m.in. agencje zatrudnienia, szkoły ponadgimnazjalne, liczne zakłady pracy oraz instytucje związane bezpośrednio z zatrudnieniem. Łącznie zaoferowano aż 2389 stanowisk pracy. W targach wzięły także udział jednostki szkoleniowe, Fundusz Górnośląski czy Izba Rzemieślnicza z Katowic, a pracodawcy mogli pozyskać informacje o bazie usług rozwojowych.

VI Targi Pracy, Edukacji i Kariery - 19.04.2018 · fot.


Natomiast uczniowie szkół podstawowych i średnich mogli wziąć udział w licznych warsztatach z zakresu poradnictwa, które poprowadziła wykwalifikowana kadra psychologów i doradców.

Organizatorem Targów jest Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowy Zarząd Dróg. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Loading...

new, BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA