Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018
  • 12 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 16693

Olbrzymi transparent na budynku szpitala - "Brońmy go!"

W środę na elewacji szpitala w Pszczynie wywieszony został wysoki na kilka pięter transparent z napisem "Decyzją NFZ szpital zostanie zamknięty 30 czerwca - brońmy go!". Wszystko wskazuje na to, ze jego pomysłodawcą jest obecny operator - spółka Centrum Dializa.

Szpital, baner, NFZ
W środę na elewacji szpitala pojawił się duży transparent. · fot.


Przypomnijmy, że według zapowiedzi dyrektora katowickiego oddziału NFZ, z dniem 30 czerwca zakończony zostanie kontrakt miedzy Funduszem a spółką Centrum Dializa. Obecnie trwa trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

Jeszcze kilkanaście dni temu spółka wydawała się być pogodzona z taką decyzją. - To decyzja wynikająca z warunków umowy, które nie podlegają zaskarżeniu - powiedział wówczas w rozmowie z naszą redakcją rzecznik prasowy Witold Jajszczok i potwierdził, że zgodnie z tą decyzją spółka Centrum Dializa przestanie być operatorem szpitala w Pszczynie z końcem czerwca.

Wywieszenie transparentu wskazuje, że spółka nie do końca godzi się na takie zamknięcie umowy. Przed tygodniem wydała również komunikat dotyczący zwolnień pracowników.

szpital
W środę na elewacji szpitala pojawił się duży transparent. · fot.


Warto odnotować, że równocześnie powiat pszczyński zabiega o cesję kontraktu. - Jesteśmy gotowi w każdej chwili przejąć ten szpital. Przede wszystkim dlatego, aby nie narażać pacjentów na konieczność podróżowania do innych placówek medycznych - podkreśla na każdym kroku starosta Paweł Sadza, który otrzymał informację z ministerstwa zdrowia, że jest to możliwe.

Ostateczna decyzja leży w rękach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli ten postanowi inaczej, środki z leczenia zostaną przekazane na placówki w innych miastach, a pacjenci zmuszeni będą korzystać z pomocy m.in. w Bielsku-Białej, Żorach czy Jastrzębiu-Zdroju.

43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA