Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4063

[ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie debatowały w starostwie

10 kwietnia reprezentanci samorządów uczniowskich szkół z terenu gminy Pszczyna spotkali się w starostwie, aby m.in. dowiedzieć się o zakresie działalności samorządu powiatowego.

Samorządy uczniowskie debatowały w starostwie - 10.04.2018 · fot.


Gości przywitał wicestarosta Krystian Szostak, który przybliżył młodzieży temat związany z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób dokonuje się wyboru radnych i zarządu powiatu, jakie szkoły podlegają powiatowi, czy jakie sprawy można załatwić w pszczyńskim starostwie. - Samorząd uczniowski jest pierwszym krokiem do współdecydowania o tym co dzieje się wokół was. Macie istotny wpływ na funkcjonowanie waszych szkół - podkreślał wicestarosta.

Młodzież zapoznała się także z inicjatywami podejmowanymi przez Referat ds. obsługi osób niepełnosprawnych i działaniem portalu Powiat bez barier.

Pszczyńskie Forum Samorządów Uczniowskich jest grupą nieformalną, powstałą z inicjatywy Mireli Swobody. Wcześniej działającą pod nazwą Pszczyńskie Forum Samorządów Gimnazjalnych. Forum skupia samorządy uczniowskie z 16 szkół gminy Pszczyna i jest polem do nauki postaw samorządowych, aktywizowania dzieci i młodzieży oraz inicjowania wspólnych działań.

BM, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA