pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4987

Inwestycja kopalni PG Silesia na terenie Rudołtowic

W piątek, 6 kwietnia w OSP Rudołtowice odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami Rudołtowic. Dotyczyło ono nowej inwestycji, jaką PG Silesia planuje zrealizować w tej miejscowości.

szyb wentylacyjny, kopalnia
Szyb wentylacyjny w Rudołtowicach · fot.


W spotkaniu uczestniczyła Sołtys Rudołtowic - Joanna Skrzypczyk, naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Pszczynie - Maria Adamczyk oraz przedstawiciele PG Silesiai MSE: Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska i Gospodarki Złożem - Szymon Adamecki oraz Dyrektor Zakładu Ciepłowniczego, Robert Grajcarek.

Podczas spotkania poinformowano, iż PG Silesia podjęła decyzję o budowie nowej stacji wentylatorów głównych przy szybie nr 5 w Rudołtowicach. Inwestycja ta ma na celu przede wszystkim zmniejszenie poziomu emitowanego hałasu oraz generalnie poprawę komfortu życia okolicznych mieszkańców.

Jesienią ubiegłego roku właściciel PG Silesia (czeska grupa EPH) wyraził zgodę na realizację kolejnych kluczowych inwestycji w kopalni. Mają one na celu poprawę jakości pracy górników, zabezpieczenie wydobycia, a także podniesienie komfortu życia okolicznych społeczności.

Jedną z takich inwestycji jest budowa nowej stacji wentylatorów głównych przy szybie nr 5. Po wyłonieniu wykonawcy PG Silesia planuje podjęcie prac w Rudołtowicach. Według przyjętego harmonogramu inwestycja ta ma być gotowa do 30.09.2019 roku. O realizacji poszczególnych etapów mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

- W swojej filozofii PG SILESIA daży do tego, by nawiązywać i utrzymywać dobre relacje z lokalnymi społecznościami - zwłaszcza na obszarach, gdzie prowadzi swoją działalność. Relacje te opiera na zasadzie partnerstwa, przestrzegania prawa i transparentności podejmowanych działań. Stąd też decyzja o budowie nowej stacji wentylatorów, która bez wątpienia wpłynie pozytywnie na życie mieszkańców Rudołtowic. Dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom, zastosowanym przy realizacji tej inwestycji, znacząco zmniejszony zostanie poziom emitowanego hałasu. Co ważne, mieszkańcy odczują tę pozytywna zmianę już po zakończeniu pierwszego etapu - czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez kopalnię.

ab / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.