Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2018
  • 20 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1783

Apel o zgłaszanie napotkanych padłych dzików

W związku z występującym na terenie Polski zagrożeniem afrykańskim pomorem świń wystąpiła konieczność podejmowania działań zapobiegawczych.

Afrykański pomór świń (ASF) to nieuleczalna choroba świń i dzików. Choroba przenoszona jest najczęściej przez dzikie zwierzęta oraz ludzi poprzez kontakt ze szczątkami padłych zwierząt. Szczególnie duży wpływ na niekontrolowane przenoszenie się choroby, nawet na duże odległości, ma wykorzystywanie do konsumpcji przetworzonego mięsa dzików (przewóz mięsa i wyrobów wędliniarskich oraz wyrzucanie odpadów).

Jednym z działań zapobiegawczych jest monitorowanie zagrożenia, czyli lokalizowanie oraz szybka izolacja i utylizacja padłych dzików.

Instytucje powiatowe zwracają się z apelem do mieszkańców, by w przypadku odnalezienia padłych dzików i ich szczątków niezwłocznie przekazywali informacje o tym fakcie pod nr tel. 32 449-23-32 lub 32 449-37-00.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA